Zalety oddania uszkodzonego telefonu do serwisu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy stary telefon ulegnie awarii często ląduje zapomniany w szufladzie. Po kilku latach, gdy jego wartość jest już mocno wątpliwa, zostaje wyrzucony do kontenera na elektrośmieci. Tymczasem można rozwiązać tą kwestię w sposób bardziej ekonomiczny, odzyskując część włożonych środków. Uszkodzenia smartfonów nie zawsze są tak poważne, by ich naprawa nie mogła zamknąć się w kwocie kilkudziesięciu złotych. Tymczasem urządzenie często warte jest jeszcze sporo więcej na rynku wtórnym, co pozwoli nam sprzedać je i dołożyć sobie do nowego telefonu.

Proste usterki

Chyba najbardziej popularnym kłopotem z kilkuletnimi smartfonami jest krótko trzymająca bateria. Jeśli sprzęt był mocno eksploatowany, nie jest to niczym zaskakującym. Gdy akumulator jest wymienny, możemy łatwo poradzić sobie z problemem samodzielnie, niestety we współczesnych rozwiązaniach są one już montowane na stałe we wnętrzu. Nie znaczy to oczywiście, że takiej baterii nie można wymienić, konieczne będzie jednak skorzystanie z usług serwisu, na przykład takiego jak https://iclinica.pl/.

Koszty powyższej operacji nie są duże, często zamykają się w kwocie 100 złotych. Tak naprawione urządzenie możemy bez problemu sprzedać i odzyskać jeszcze nawet kilkaset PLN. Dzięki temu kupimy sobie nowszy i jeszcze lepszy smartfon, nie dokładając aż tak wiele z własnej kieszeni. Trzeba przyznać, że jest to o wiele lepsza perspektywa, niż skazanie starego urządzenia na rolę przycisku do papieru, a gdy po kilku latach straci zupełnie na wartości wyrzucenie go do kosza.

Jak nie przepłacić?

Jak mogliśmy się więc przekonać, dopóki sprzęt nie uległ bardzo poważnej i kosztownej w naprawie awarii, możemy go łatwo i niedrogo naprawić, a później odzyskać włożone środki ze sporą nawiązką. Wszystko zależy jednak od serwisu, do jakiego się zgłosimy. Tutaj warto skorzystać z dobrodziejstwa globalnej sieci i poszukać opinii innych klientów na temat różnych serwisów, zanim udamy się do jednego z nich. W dużych miastach wybór będzie bowiem naprawę spory, mogący nawet przyprawić o ból głowy.

Dlatego uważnie czytajmy komentarze i opinie, zanim wybierzemy odpowiedni serwis Apple Warszawa ma bardzo wiele ciekawych placówek, często w tej samej dzielnicy, bądź nawet osiedlu gdzie mieszkamy. Oprócz szukania w Internecie, możemy też popytać wśród znajomych i przyjaciół, którzy oddawali ostatnio swoje iPhone’y do naprawy. Dzięki temu uzyskamy najświeższe informacje w pierwszej ręki i z pewnością trafimy pod właściwy adres. Być może od razu znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się zakupić nasz sprzęt, po dokonaniu naprawy.

Jak widać, istnieje mnóstwo zalet jeśli chodzi o naprawę uszkodzonego telefonu w serwisie, zamiast chowania go do szuflady lub wręcz wyrzucania. Przede wszystkim przemawiać powinna kwestia finansowa. Naprawiony sprzęt w większości przypadków będziemy mogli sprzedać po sporo wyższej cenie, niż kosztowało przywrócenie do do stanu używalności. Dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością pomoże nam w zakupie nowego, lepszego telefonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto korzystać z chusty do noszenia dzieci?
Czy warto korzystać z chusty do noszenia dzieci?
Chusty do noszenia dzieci stały się popularną pozycją na rynku produktów dla niemowląt. Są one używane przez rodziców, którzy chcą […]
Co zrobić z nadmiarem włosów?
Co zrobić z nadmiarem włosów?
Długie, piękne i zdrowe włosy to ogromny atut każdej kobiety, zarówno małej ,jak i dojrzałej. Jednak ich codzienna pielęgnacja sprawia […]
Kiedy warto zamontować w domu pompę ciepła?
Kiedy warto zamontować w domu pompę ciepła?
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które z roku na rok zyskuje na popularności i jest coraz chętniej montowane w domach […]
Ostatnie wpisy
Polecamy