Jak zapewnić stały dostęp do prądu w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W różnego rodzaju przedsiębiorstwach i firmach produkcyjnych liczy się przede wszystkim ciągłość pracy, bo wszelkie przestoje skutkują utratą pieniędzy i tym samym zmniejszeniem przychodów. Dlatego tak istotny jest stały dostęp do prądu.

Jeśli z jakichś powodów go zabraknie (np. w wyniku awarii linii wysokiego napięcia), wówczas powinniśmy posiadać alternatywne źródło energii elektrycznej, np. w postaci agregatu prądotwórczego. To sprzęt wręcz niezastąpiony w sytuacjach kryzysowych.

Agregat to rozwiązanie optymalne

Agregat prądotwórczy to sprzęt działający na tej zasadzie, że zamienia energię mechaniczną w elektryczną. Doskonale sprawdzi się zarówno w razie awarii zasilania z sieci, jak i w sytuacji, gdy chcemy dostarczyć energię urządzeniom, które nie mogą lub nie powinny być podłączane bezpośrednio do sieci. Przedsiębiorstwa produkcyjne mają do wyboru dwie opcje – zdecydować się albo na zakup, albo na wynajem agregatu.

To drugie rozwiązanie jest zalecane zwłaszcza małym firmom, nie posiadającym wystarczających środków na zaawansowane urządzenia tego typu. Przy wyborze tego sprzętu do zakładu należy się kierować przede wszystkim liczbą faz i tzw. napięciem znamionowym.

Firmy powinny się decydować głównie na zakup agregatu trójfazowego, bo zapewnia on podtrzymywanie zasilania sprzętów nawet o bardzo dużym zapotrzebowaniu energetycznym (np. skomplikowane maszyny).

Z kolei w domach prywatnych można z powodzeniem stosować proste urządzenia jednofazowe. Jeśli chodzi o agregaty prądotwórcze Szczecin jest miastem, w którym kupimy je w miarę tanio bezpośrednio od producenta, dlatego warto się tam wybrać na zakupy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawnie przeprowadzić sprawę o alimenty?
Jak sprawnie przeprowadzić sprawę o alimenty?
Alimenty mogą być przyznane z różnych powodów, ale często są one oparte na tym, jak długo para była w związku […]
Jakie sprzęt powinni mieć drogowcy?
Jakie sprzęt powinni mieć drogowcy?
Praca drogowców jest dla nas wszystkich bardzo ważna, nawet jeżeli nie doceniamy tej profesji. Tymczasem bez nich bezpieczeństwo na drogach […]
W jakim celu projektowane są pomieszczenia czyste?
W jakim celu projektowane są pomieszczenia czyste?
W wielu gałęziach przemysłu niezwykle ważną rolę odgrywają tzw. pomieszczenia czyste, zwane fachowo clean roomami. To specjalne obiekty charakteryzujące się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy