Samo kupno samochodu to nie jeszcze nie koniec pracy papierkowej. Zanim będziemy mogli wykorzystać nasz nowy pojazd dostawczy, musimy go zarejestrować,a do tego potrzebne są niezbędne dokumenty. Dlatego podczas transakcji powinniśmy upewnić się, że sprzedający dostarczył nam wszelkich niezbędnych papierów dotyczących samochodu, bo gdyby tak nie było, mielibyśmy później problemy. Ale jakie to dokumenty? O tym właśnie w poniższych artykule.

Wszystko co potrzebne do sfinalizowania transakcji

Lista dokumentów niezbędnych do rejestracji różni się w zależności od tego, czy kupujemy samochód w obrębie kraju, czy sprowadzamy go z zagranicy. W pierwszym przypadku niezbędny będzie dowód własności (np. umowa kupna-sprzedaży), w zależności od tego, czy kupujemy prywatnie, czy na firmę, będziemy potrzebowali albo dowód osobisty, albo dokument z CEIDG/KRS. Poza tym będziemy oczywiście potrzebowali dokumenty dotyczące pojazdu, czyli dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem, kartę pojazdu, dotychczasowe tablice rejestracyjne i aktualną polisę OC. Warto wiedzieć, że w przypadku samochodów dostawczych, takich jak ciągnik siodłowy Volvo, nie musimy płacić akcyzy.

W przypadku samochodu sprowadzonego z zagranicy sprawa przedstawia się nieco inaczej. Oczywiście potrzebujemy dowodu własności oraz zagranicznego dowodu rejestracyjnego, ale z tłumaczeniem na język Polski. Poza tym będzie niezbędne potwierdzenie wyrejestrowania auta z danego kraju oraz zagraniczne tablice (w przypadku ich braku zaświadczenie, że ich nie ma). W celu kupienia wartościowego samochodu dostawczego, warto wejść na https://www.getruck.eu/samochody-dostawcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − osiem =