Błędy medyczne – co można do nich zakwalifikować, aby móc ubiegać się o odszkodowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Błędy medyczne są częstym zjawiskiem w szpitalach i innych placówkach medycznych. Mogą występować w postaci błędnej diagnozy, błędów chirurgicznych, błędów w stosowaniu leków i innych sytuacji, które prowadzą do obrażeń lub śmierci.

Centers for Disease Control (CDC) szacuje, że każdego roku w wyniku błędów medycznych umiera od 210 000 do 440 000 osób. Liczba ta odpowiada w przybliżeniu jednemu na każde 10 zgonów.

Roszczenia z tytułu błędów medycznych mogą być składane w imieniu pacjentów, którzy zostali poszkodowani w wyniku zaniedbań medycznych. Pacjenci, którzy zostali poszkodowani przez błąd innego lekarza, mogą kwalifikować się do uzyskania odszkodowania w ramach roszczenia z tytułu błędu medycznego.

Istnieją różne zasady dla różnych rodzajów obrażeń. Główne rodzaje to:

Urazy fizyczne

Obejmują one złamane kości, oparzenia i blizny.

Urazy psychologiczne

Są one często określane jako „szok nerwowy” lub „uraz psychiczny”. Obejmują one zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia lękowe i depresję.

Straty finansowe

Możesz mieć możliwość ubiegania się o utratę zarobków i wszelkie inne straty finansowe spowodowane zaniedbaniem, takie jak uszkodzenie samochodu w wypadku drogowym spowodowanym przez nieuważnego kierowcę. Jeśli Twoje obrażenia oznaczają, że nie możesz już w ogóle pracować lub nie jesteś w stanie robić tego na poprzednim poziomie, może to wpłynąć na Twoje przyszłe możliwości zarobkowe. Jeśli nie możesz już pracować lub nie jesteś w stanie pracować na poprzednim poziomie, może to mieć wpływ na Twoje przyszłe możliwości zarobkowe. 

Znaczenie eksperckich dowodów medycznych 

W wielu przypadkach, aby ubiegać się o odszkodowanie, konieczne będzie uzyskanie eksperckich dowodów medycznych. Mogą to być raporty od lekarzy, psychologów i innych specjalistów, którzy zbadają Ciebie (i ewentualnych świadków) i ocenią zakres Twoich obrażeń. Chcąc się ubiegać o należne odszkodowania za błędy medyczne Poznań stanowi lokalizację, w której można znaleźć sprawdzonego prawnika, który wspomoże Cię i przeprowadzi przez kolejne kroki postępowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać rozmiar opon do auta?
Jak dobrać rozmiar opon do auta?
Odpowiednio dobrany rozmiar opon do konkretnego modelu samochodu to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Oprócz rozmiaru innymi bardzo ważnymi parametrami […]
Wynajem hali namiotowej – na co trzeba zwrócić uwagę?
Wynajem hali namiotowej – na co trzeba zwrócić uwagę?
Kiedy decydujemy się na wynajem hali namiotowej, musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Chodzi przede wszystkim o to, jaka jej wielkość […]
Geodeta – na czym polega jego praca i jakie zadnia wykonuje?
Geodeta – na czym polega jego praca i jakie zadnia wykonuje?
Geodeci zajmują się pomiarami i tworzeniem map terenu. Są odpowiedzialni za określenie wielkości i kształtu działki, a także wytyczanie jej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy