Kuchnia to miejsce, gdzie na co dzień wykonujemy rozmaite czynności związane bezpośrednio z przygotowywaniem posiłków. Aby w znacznym stopniu sobie je ułatwić, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w szereg praktycznych akcesoriów. Warto w szczególności wybierać takie rozwiązania, które z jednej strony są wyjątkowo funkcjonalne, z drugiej zaś estetyczne i odporne na uszkodzenia. Godne polecenia są m.in. metalowe wykrawacze do ciastek w oryginalnym kształcie oraz kieliszki do jajek wykonane z eleganckiej porcelany.

Gwarancja optymalnego komfortu podczas gotowania

Podstawowe niewielkie akcesoria niezbędne w każdej kuchni to sztućce, noże, kubki, sitka, ociekacze, korkociągi, podkładki pod gorące naczynia, myjki, obieraczki do warzyw, a także dekoracyjne pojemniki na przyprawy. Oczywiście warto też zadbać o wyposażenie przestrzeni przeznaczonej do przygotowywania potraw w bardziej oryginalne, ale jednocześnie nie mniej użyteczne elementy. Doskonałym przykładem jest choćby podstawka pod łyżkę z klipsem wspierającym, zwieńczona specjalnym naczyniem zbierającym płyn. Przyda się ona z pewnością w trakcie gotowania zupy czy podgrzewania sosu do mięsa.

Inne wartościowe akcesoria to metalowe szydło do faszerowania mięsa i nadziewania szaszłyków, nakładka cedzakowa na garnek, silikonowa siateczka do odmrażania różnych produktów czy szczypce do usuwania szypułek i ogonków z warzyw.

Przyda się też:

– poręczny krajacz do winogron i pomidorów

– separator do jajek kurzych

otwieracz do słoików

– gałkownica do lodów

– funkcjonalny minutnik elektroniczny

– silikonowy zaparzacz do herbaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =