O czym pamiętać przy zakładaniu listwy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Listwy to materiały, które są bardzo przydatne podczas remontu i wykończenia wnętrza mieszkania. Listwy różnego rodzaju pozwalają na zamaskowanie wszelkich niedoskonałości, a także pełnią funkcje uszczelniające i dekoracyjne. Przykładem takich produktów są chociażby listwy maskujące PCV podłogowe, a także ćwierćwałki w okleinie, które służą do montażu przy suficie. Często podstawowym pytaniem na ich temat jest to, jak je poprawnie założyć i zamontować.

Wskazówki dotyczące montażu listw

Dla osób początkujących lub takich, które w żaden sposób nie miały do czynienia z budowlanką, sprawa ta może wydawać się niezbyt prosta. Stosując się jednak do właściwych zasad, krok po kroku można założyć listwy bez najmniejszego problemu. Sposób mocowania będzie zaś zależał od rodzaju listwy. Podstawową jednak sprawą jest fakt, że należy używać do tego odpowiednich narzędzi i materiałów. W przypadku listew zakładanych przy pomocy kleju, wśród nich powinny się znaleźć ostra piła automatyczna do cięcia listwy, pistolet na klej termotopliwy, klej montażowy, a także biały akryl i tzw. korektor do łączeń. Listwę tego typu montuje się do ściany lub sufitu, używając dwóch rodzajów kleju. Następnie szczeliny na łączeniach uzupełnia się akrylem, a później zamalowuje korektorem. Taki system zakładania realizuje się np. przy ćwierćwałkach.

W przypadku innych listw np. PCV lub drewnianych, niezbędna będzie wiertarka. Mocuje się je bowiem do ściany, wiercąc w niej otwory i umieszczając kołki montażowe. Przy zakładaniu listw obojętnie w jaki sposób, należy pamiętać przede wszystkim o tym, by używać do tego celu profesjonalnych narzędzi. Poza tym farba musi dobrze trzymać się tynku, a wilgotność ściany podczas montażu nie może być zbyt duża.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawnie przeprowadzić sprawę o alimenty?
Jak sprawnie przeprowadzić sprawę o alimenty?
Alimenty mogą być przyznane z różnych powodów, ale często są one oparte na tym, jak długo para była w związku […]
Prace wykończeniowe na budowie – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Prace wykończeniowe na budowie – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Niezwykle istotną rolę podczas budowy domu jednorodzinnego lub innego obiektu odgrywają prace wykończeniowe, odbywające się głównie wewnątrz budynku. Są one […]
Zbiorniki na szambo – nieocenione rozwiązanie w tej branży
Zbiorniki na szambo – nieocenione rozwiązanie w tej branży
Szamba służą do oczyszczania i przechowywania ścieków z domu, zanim zostaną one uwolnione do gruntu. Zazwyczaj są one wentylowane, co […]
Ostatnie wpisy
Polecamy