Własny dom to marzenie wielu osób. Przy rozważaniu tego, czy jego zakup jest opłacalny, warto wziąć pod uwagę też inne kwestie, niż tylko czynniki ekonomiczne. Dom ma wiele zalet, których nie znajdziemy w mieszkaniu i może stać się naszą ostoją na długie lata życia.

Przede wszystkim spokój

Dom to przede wszystkim spokój i cisza. Brak sąsiadów na klatce schodowej, czy głośnych imprez w środku nocy to coś, co z pewnością przypadnie do gustu osobom miłującym spokojny tryb życia. Najbliższy sąsiad jest w promieniu kilkudziesięciu metrów, a w dodatku oddziela go od nas płot. Dom to także gratka dla fanów przyrody – możliwość założenia własnego, przydomowego ogródka, czy posadzenia drzew jest czymś, czego nie zrekompensuje posiadanie nawet największego balkonu.

Pomimo, że są osoby, które urządzają na nim grilla, to trzeba się zgodzić, że zdecydowanie lepiej robić to we własnym ogrodzie. Nie tylko majowy weekend, ale też długie, letnie popołudnia są zdecydowanie przyjemniejsze, kiedy ma się do dyspozycji swoją działkę.

Walory ekonomiczne

Dla tych, którzy patrzą głównie na pieniądze również znajdą się argumenty, by wybrać domy jednorodzinne w Szczecinie Zdrojach. Cena takiej nieruchomości wcale nie musi być dużo wyższa, niż lokalu w mieście. Niewykluczone, że będzie zbliżona do kosztu mieszkania w centrum. Poza tym, zawsze będzie popyt na domy na sprzedaż w Szczecinie Świerczewo, dlatego jeśli stwierdzimy, że lepiej przeprowadzić się do miasta, zawsze możemy sprzedać nasze lokum na przedmieściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =