Ogrodzenie jest elementem odgradzającym teren posesji od terenu należącego do kogoś innego, bądź przeznaczonego do użytku publicznego. Do wyboru mamy wiele rodzajów ogrodzeń, wśród nich wymienia się również ogrodzenie tymczasowe ażurowe oraz ogrodzenie pełne.

Ogrodzeniem ażurowym nazwiemy każde ogrodzenie, które jest wykonane ze stalowych przęseł, pomiędzy którymi znajduje się siatka o różnych rozmiarach oczek. Najczęściej siatka wykonana jest z ocynku, zdecydowanie rzadziej z alucynku. Jednak z drugiej strony nie ma najmniejszego problemu również z tym, żeby zamówić ogrodzenia ażurowe, które są dodatkowo powlekane farbą w wybranym kolorze. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się znaną paletę RAL.

Ogrodzenia ażurowe najczęściej są wykorzystywane przy nowoczesnych posesjach, jak i również przy placach budowy, bądź okalając budynki usługowe, przemysłowe oraz o charakterze usługowym. Ze względu na swoją cenę, mogą być wykorzystywane również jako ogrodzenia tymczasowe. Dopiero później inwestorzy decydują się na wykonanie podmurówki, bądź też wykonanie drewnianego ogrodzenia.

Dodatkowo często ogrodzenia ażurowe służą jako wsparcie dla roślin pnących. Dlatego możemy wykorzystać je nie tylko jako ogrodzenie służące do wydzielenia terenu posesji, ale również jako ogrodzenie wewnątrz ogrodu. W ten sposób możemy wyznaczyć miejsce na uprawę roślin lub strefę przeznaczoną do wypoczynku. Do wyboru mamy ogrodzenia ażurowe o stabilniejszej konstrukcji, dzięki temu są one trudniejsze do zerwania oraz innych uszkodzeń mechanicznych.

Artykuł napisany we współpracy z Serwis Budowy – sklep internetowy oferujący rusztowania (sprawdź: rusztowania baumann), szalunki oraz ogrodzenia budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =