Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy projektowaniu basenu do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen to doskonały sposób na nadanie nowego wymiaru Twojemu ogrodowi. Daje poczucie luksusu i relaksu, a także może być świetnym miejscem do zabawy. Baseny są również bardzo uniwersalne – można je zainstalować w miejscach słonecznych lub zacienionych i pasują zarówno do małych działek, jak i dużych ogrodów. W zależności od wyboru projektu, czego przykładem są te ze strony https://www.formafabrica.com/realizacje-basenowe, można stworzyć wymarzone miejsce do spędzania wolnych chwil w ogrodzie.

Ale zanim zaczniesz planować swój nowy basen, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę:

Wielkość działki

Mniejsza działka pozwoli na zastosowanie mniejszego basenu, ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz również zdecydować się na większy.

Światło słoneczne 

Jeśli masz obszar z dużą ilością światła słonecznego i cieniem w niektórych godzinach dnia, jest to idealne miejsce na basen. Na przykład, jeśli drzewo lub budynek blokuje część słońca rano, ale nie po południu, może to być opcja warta rozważenia.

Temperatura wody

Jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco w miesiącach letnich, ale nie tak bardzo w zimie, rozważ zainstalowanie pokrywy słonecznej nad basenem. Pozwoli to utrzymać cieplejszą wodę dłużej w miesiącach jesiennych i wczesnowiosennych, kiedy temperatury drastycznie spadają po zachodzie słońca.

Kwestie utrzymania

Należy również rozważyć, ile konserwacji jest wymagane dla nowego basenu, aby mógł pozostać czysty i bezpieczny do pływania. Baseny wymagają regularnego czyszczenia chlorem lub bromem, aby zapobiec wzrostowi glonów i utrzymać bakterie z tworzenia się w wodzie. Należy również pilnować równowagi pH wody, aby nie była ona ani zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa – oba te stany są szkodliwe dla skóry i wzroku pływaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rozwiązania z zakresu IT mogą pomóc w rozwoju firm?
Jakie rozwiązania z zakresu IT mogą pomóc w rozwoju firm?
W dzisiejszych czasach każda firma, niezależnie od tego w jakiej działa branży, chcąc zaistnieć i utrzymać się na rynku, musi […]
Czym jest fotowoltaika?
Czym jest fotowoltaika?
Fotowoltaika, znana wszystkim lepiej jako baterie słoneczne montowane na dachach, to system umożliwiający pobór energii słonecznej oraz przetwarzanie jej na […]
Do czego służą naczepy niskopodwoziowe?
Do czego służą naczepy niskopodwoziowe?
Każdego dnia tysiące pojazdów wyjeżdża na drogi, by przewozić ładunki. Dowożone są towary do sklepów, materiały na budowę i do […]
Ostatnie wpisy
Polecamy