Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy projektowaniu basenu do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen to doskonały sposób na nadanie nowego wymiaru Twojemu ogrodowi. Daje poczucie luksusu i relaksu, a także może być świetnym miejscem do zabawy. Baseny są również bardzo uniwersalne – można je zainstalować w miejscach słonecznych lub zacienionych i pasują zarówno do małych działek, jak i dużych ogrodów. W zależności od wyboru projektu, czego przykładem są te ze strony https://www.formafabrica.com/realizacje-basenowe, można stworzyć wymarzone miejsce do spędzania wolnych chwil w ogrodzie.

Ale zanim zaczniesz planować swój nowy basen, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę:

Wielkość działki

Mniejsza działka pozwoli na zastosowanie mniejszego basenu, ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz również zdecydować się na większy.

Światło słoneczne 

Jeśli masz obszar z dużą ilością światła słonecznego i cieniem w niektórych godzinach dnia, jest to idealne miejsce na basen. Na przykład, jeśli drzewo lub budynek blokuje część słońca rano, ale nie po południu, może to być opcja warta rozważenia.

Temperatura wody

Jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco w miesiącach letnich, ale nie tak bardzo w zimie, rozważ zainstalowanie pokrywy słonecznej nad basenem. Pozwoli to utrzymać cieplejszą wodę dłużej w miesiącach jesiennych i wczesnowiosennych, kiedy temperatury drastycznie spadają po zachodzie słońca.

Kwestie utrzymania

Należy również rozważyć, ile konserwacji jest wymagane dla nowego basenu, aby mógł pozostać czysty i bezpieczny do pływania. Baseny wymagają regularnego czyszczenia chlorem lub bromem, aby zapobiec wzrostowi glonów i utrzymać bakterie z tworzenia się w wodzie. Należy również pilnować równowagi pH wody, aby nie była ona ani zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa – oba te stany są szkodliwe dla skóry i wzroku pływaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywy dla żabek
Alternatywy dla żabek
Obecnie żabki są najbardziej tradycyjnym i najstarszym sposobem zawieszania zasłon lub firan na karniszu. Pamiętają one jeszcze czasy naszych babć, […]
Najpopularniejsze techniki masażu – którą warto wybrać?
Najpopularniejsze techniki masażu – którą warto wybrać?
Codzienna praca i stres prowadzą nie tylko do mentalnego wyczerpania, ale również fizycznego spięcia. Ciało po jakimś czasie zaczyna odmawiać […]
Na co zwrócić uwagę wybierając nowe łóżko do sypialni?
Na co zwrócić uwagę wybierając nowe łóżko do sypialni?
Wybierając nowe łóżko do sypialni, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Najważniejszą z nich jest to, jak będzie ono pasować […]
Ostatnie wpisy
Polecamy