Nawierzchnia wodoprzepuszczalna – w jakich miejscach powinna być zastosowana?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o konieczności nie tylko oszczędzania wody przez przemysł oraz gospodarstwa domowe, ale także o tym, że powinno się zatrzymać w glebie możliwie jak najwięcej deszczówki. Wiele słyszy się także o konieczności tworzenia zbiorników retencyjnych. Nie jest to jednak zadanie proste, ponieważ w większości są projektowane powierzchnie betonowe. Sprawiają one, że większość wody umyka do studzienek burzowych albo po prostu paruje. Da się tego uniknąć poprzez wykorzystanie nowoczesnych nawierzchni wodoprzepuszczalnych, w których asfalt związany jest z żywicą epoksydową. Dzięki temu rozwiązaniu niemal cała woda pochodząca z deszczu może swobodnie wniknąć w ziemię.

Ale właściwie po co?

Ze względu na to, że w Polsce zaczyna brakować wody. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zapasy wody mamy jeszcze mniejsze niż pustynny Egipt! To właśnie z tego powodu korzystanie z wynalazków takich jak produkowane przez http://revosystem.pl nawierzchnie wodoprzepuszczalne, jest tak istotne. Ma to jeszcze większą wagę w miastach, ponieważ tworzą się tam tzw. wyspy ciepła, które są nieznośne nie tylko dla przyrody i ekosystemu, ale także i dla samych mieszkańców.

Zatrzymanie wody deszczowej w ziemi ma same plusy. Dzięki temu spada zagrożenie suszą, którą w Polsce odnotowuje się w ostatnich latach co roku i to na terenie właściwie wszystkich województw. Pozwala to także na zdecydowanie lepszą gospodarkę wodną w obrębie terenów miejskich, a wraz z rzadszym koszeniem terenów zielonych znacznie obniża panującą w środku lata temperaturę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zasłony – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Zasłony – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Wybór zasłon do swojego domu nie jest taki prosty. Problem polega na tym, że istnieje zbyt wiele dobrych opcji, ale […]
Na jaki typ działalności się zdecydować w ramach franczyzy?
Na jaki typ działalności się zdecydować w ramach franczyzy?
Prowadzenie własnej działalności może przyjąć różne oblicza, a to za sprawą różnorodności sposobów zakładania, jakie są obecnie dostępne. Każda osoba […]
Na jakie okazje zamówić pierniki?
Na jakie okazje zamówić pierniki?
Każdy z nas pamięta smaki, zapachy, barwy z dzieciństwa, które nam towarzyszyły. Często podczas okazji świąt wracamy wspomnieniami do chwil, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy