Odpowiednia centrala wentylacyjna w każdym domu jest bardzo ważna. Wpływa na stan budynku i zdrowie domowników. Jakie typy są najbardziej znane? Czym się cechują?

Centrale wentylacyjne

Szeroką ofertę znajdziemy na stronie https://clima-line.pl/oferta/centrale-wentylacyjne/. Niesprawna wentylacja wpływać może na zawilgocenie się domu i pogorszenie samopoczucia domowników. Najpopularniejszymi typami centrali tego typu są:

– Grawitacyjna centrala wentylacyjna – nazywana centralą naturalną. Nie wymaga stosowania dodatkowych mechanizmów. 

– Centrala mechaniczna oraz z odzyskiem ciepła – mechaniczna jest systemem odwrotnym do naturalnej centrali. Na uwagę zasługuje model z odzyskiem ciepła, jaki jest rozbudowany o rekuperator odpowiedzialny. 

– Centrala strumieniowa – strumieniowy system wymusza wymieszanie zanieczyszczonego powietrza z czystym, a następnie jego wydalanie na zewnątrz. Pomocne są tutaj specjalne układy nawiewników powietrza, co wpływa na sprawną pracę urządzenia.

– Centrala wyporowa i hybrydowa – to najbardziej skomplikowane wentylację. W wyporowej wentylacji wydzielone są dwie strefy – dolna i górna. Taki model akumuluje nieczystości bliżej sufitu i zachowuje świeże powietrze tam, gdzie przebywają domownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 17 =