Centrale wentylacyjne – jakie są ich typy?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia centrala wentylacyjna w każdym domu jest bardzo ważna. Wpływa na stan budynku i zdrowie domowników. Jakie typy są najbardziej znane? Czym się cechują?

Centrale wentylacyjne

Szeroką ofertę znajdziemy na stronie https://clima-line.pl/oferta/centrale-wentylacyjne/. Niesprawna wentylacja wpływać może na zawilgocenie się domu i pogorszenie samopoczucia domowników. Najpopularniejszymi typami centrali tego typu są:

– Grawitacyjna centrala wentylacyjna – nazywana centralą naturalną. Nie wymaga stosowania dodatkowych mechanizmów. 

– Centrala mechaniczna oraz z odzyskiem ciepła – mechaniczna jest systemem odwrotnym do naturalnej centrali. Na uwagę zasługuje model z odzyskiem ciepła, jaki jest rozbudowany o rekuperator odpowiedzialny. 

– Centrala strumieniowa – strumieniowy system wymusza wymieszanie zanieczyszczonego powietrza z czystym, a następnie jego wydalanie na zewnątrz. Pomocne są tutaj specjalne układy nawiewników powietrza, co wpływa na sprawną pracę urządzenia.

– Centrala wyporowa i hybrydowa – to najbardziej skomplikowane wentylację. W wyporowej wentylacji wydzielone są dwie strefy – dolna i górna. Taki model akumuluje nieczystości bliżej sufitu i zachowuje świeże powietrze tam, gdzie przebywają domownicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pielęgnować drewno na tarasie?
Jak pielęgnować drewno na tarasie?
Tarasy są zazwyczaj wykonywane z desek drewnianych pozyskanych z gatunków drzew o wysokiej odporności na szkodliwe warunki zewnętrzne (np. atmosferyczne). […]
Jakie są najważniejsze suplementy diety?
Jakie są najważniejsze suplementy diety?
Minerały, które warto uzupełniać Ogromna ilość suplementów diety dostępnych na rynku sprawia, że coraz więcej osób nie wie, które produkty […]
Kilka ważnych zasad przy pielęgnacji kwasami
Kilka ważnych zasad przy pielęgnacji kwasami
Przed rozpoczęciem pielęgnacji kwasami należy dokładnie rozpoznać potrzeby cery. Należy rozpoznać jej problemy i właśnie do nich dopasować odpowiedni rodzaj […]
Ostatnie wpisy
Polecamy