Jak dobrać stolik i stół do pomieszczenia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno stolik kawowy w salonie, jak i duży stół w jadalni, pełni kluczową rolę w tworzeniu ergonomicznego wnętrza. Taki mebel powinien odpowiadać zapotrzebowaniu domowników, a także ciekawie się prezentować. Jak dopasować go do poszczególnych pomieszczeń?

Stolik w salonie

Stolik kawowy stanowi ponadczasowy element aranżacji salonu. Ustawia się go naprzeciw kanapy lub foteli tak, by domownicy i goście mogli delektować się z jego pomocą ciepłym napojem i deserem. We wnętrzach nowoczesnych pojawiają się na przykład stoliki metalowe czy plastikowe.

W klasycznych aranżacjach dominują modele drewniane, natomiast szkło uznawane jest za materiał najbardziej uniwersalny i o szerokim zastosowaniu. Przyjmuje się, że stolik kawowy powinien być mniejszy od kanapy mniej więcej o połowę. Zbyt duży mebel będzie wyglądał jak niedopasowany, natomiast za mały w stosunku do reszty wyposażenia prezentuje się komicznie. Nie jest też praktyczny.

Stół do jadalni

W zależności od wielkości jadalni wybiera się pomiędzy stołami prostokątnymi w większych pomieszczeniach oraz tymi okrągłymi w mniejszych wnętrzach. W aranżacjach nowoczesnych stawia się raczej na błyszczące i gładkie materiały. Szkło i metal sprawdzają się tu najlepiej.

Szukając jednak najlepszego rozwiązania do jadalni klasycznej, warto zwrócić uwagę na stół z toczonymi nogami. To elegancki mebel, do którego wystarczy dobrać stylowe krzesła i ponadczasowy efekt gwarantowany. Jeżeli jadalnia jest niewielkich rozmiarów, stół powinien mieć jedną centralną nogę lub cztery cieńsze. Dodaje to wnętrzu lekkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobra logistyka – Najlepszy przyjaciel każdego biznesu
Dobra logistyka – Najlepszy przyjaciel każdego biznesu
Logistyka to proces przemieszczania towarów, usług i zasobów z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu spełnienia wymagań klientów lub […]
Jak dokonać wyboru alkoholu na wesele?
Jak dokonać wyboru alkoholu na wesele?
Planując ślub, trzeba pomyśleć o wielu rzeczach. Miejsce, suknia i jedzenie to wszystko ważne kwestie, ale jedną z nich są […]
Niedrogie i modne torebki
Niedrogie i modne torebki
Nikogo nie trzeba przekonywać, że każda kobieta lubi modne dodatki. A do takich z pewnością należy galanteria. Wybór jest duży, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy