Zadaszenia basenowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadaszenia basenu to bardzo przydatne dodatkowe elementy pływalni. Zmieniają one możliwości i właściwości basenu, niosąc wiele korzyści dla posiadacza. Duży wybór i niezliczona ilość konfiguracji sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą odpowiednie zadaszenia dla swoich basenów. CO warto wiedzieć przed zakupem i na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby zakup był udany ? Wszystkie informacje poniżej.

Ruchome czy stale ?

Wybór takiego zadaszenia powinniśmy zacząć od decyzji czy chcemy zadaszenie stałe, czy takie ruchome. Konstrukcja przytwierdzona do ziemi ma jako element ruchomy tylko otwierane drzwi, przez które możemy wchodzić do środka. Nie wymaga to zabezpieczenie dodatkowego miejsca za basenem i tworzy trwałą bryłę. Zadaszenia ruchome montowane są na szynach, które umożliwiają przesuwanie dachu w różnych konfiguracjach. Basenu możemy używać zarówno jako otwartego np. w lecie czy zasunąć dach ręcznie lub automatycznie, jeśli sąsiedzi grillują, bądź chcemy uniknąć wzroku ciekawskich.

Materiał wykonania ?

Istotnym elementem podczas wyboru zadaszenia jest materiał wykonania. Do wyboru przy tej okazji mamy tworzywo przezroczyste i półprzezroczyste, które przepuszcza światło dzienne, ale uniemożliwia zobaczenie co dzieje się w środku. Materiał wykonania takich konstrukcji to syntetyczne tworzywa, które są bardzo wytrzymałe i trudno je uszkodzić. Są dużo lżejsze od szkła, które wyszło już dawno z mody.

Wysokość zadaszenia

Bardzo ważną cechą takiej konstrukcji jest jej wysokość. Na rynku dostępne są takie, które zakrywają szczelnie basen i umożliwiają tylko wejście do niego oraz takie, które mają pionowe ściany i umożliwiają np. leżenie na leżaku obok basenu. To ważna cecha, gdyż jeśli zależy nam na korzystaniu z powierzchni około basenowej pod zadaszeniem, powinniśmy wybrać te wyższe konstrukcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzone pomysły na prezenty dla rodziny i znajomych
Sprawdzone pomysły na prezenty dla rodziny i znajomych
Urodziny, imieniny, święta Bożego Narodzenia, parapetówki czy wiele innych okazji staje się często pretekstem do wręczania sobie drobnych upominków. Wielu […]
O czym pamiętać zabierając dziecko w podróż?
O czym pamiętać zabierając dziecko w podróż?
Gdy na świat przychodzi dziecko, wielu rodziców obawia się, że okres beztroskiego podróżowania bezpowrotnie minął. Na szczęście jest to nieprawda, […]
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Awarie zdarzają się w każdym domu w najmniej spodziewanych chwilach, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w swój […]
Ostatnie wpisy
Polecamy