Chcąc stworzyć basen w ogrodzie, by móc w nim ciekawie spędzać wolny czas, musimy przygotować na to miejsce i pewne dodatkowe środki. Zazwyczaj wiążą się one z koniecznością doprowadzenia ujęcia wody, jej odprowadzenia, a także energii elektrycznej dla pompy.

Wybieramy wielkość

Przede wszystkim należy pamiętać, że basen zajmie pewną – zwykle niemałą – część ogrodu. Jeżeli więc mamy tylko niewielkie podwórko, zdecydujmy się na coś niewielkiego. Różne rodzaje basenów możemy obejrzeć na stronie https://laghetto.pl/. Warto więc dokonać pomiarów i dobrać taką wielkość, która będzie najbardziej optymalna w naszym przypadku. Przed samą budową basenu należy utwardzić podłoże, jeżeli ma to być wersja tworzona na stałe. W innym przypadku basen, pod ciężarem wody, mógłby zacząć wygniatać ziemię i delikatnie się zapadać, co z pewnością byłoby bardzo niepożądane.

Woda i elektryczność

Może się na pierwszy rzut oka wydawać, że prąd elektryczny i woda w basenie to niezbyt dobre połączenie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że chcąc zachować krystaliczną czystość cieczy, trzeba ją na bieżąco filtrować. Do tego celu wykorzystuje się elektryczną pompą i zespół specjalnych filtrów, montowanych na zewnątrz basenu. Dlatego też chcąc zbudować basen zewnętrzny, należy koniecznie zadbać o doprowadzenie przyłącza elektrycznego. Nie można zapomnieć też i samym dostarczaniu wody, by móc wygodnie napełnić basen wodą. Należy przewidzieć również odpływ do kanalizacji, celem jej spuszczenia na koniec sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =