Chcąc stworzyć basen w ogrodzie, by móc w nim ciekawie spędzać wolny czas, musimy przygotować na to miejsce i pewne dodatkowe środki. Zazwyczaj wiążą się one z koniecznością doprowadzenia ujęcia wody, jej odprowadzenia, a także energii elektrycznej dla pompy.

Wybieramy wielkość

Przede wszystkim należy pamiętać, że basen zajmie pewną – zwykle niemałą – część ogrodu. Jeżeli więc mamy tylko niewielkie podwórko, zdecydujmy się na coś niewielkiego. Różne rodzaje basenów możemy obejrzeć na stronie https://laghetto.pl/. Warto więc dokonać pomiarów i dobrać taką wielkość, która będzie najbardziej optymalna w naszym przypadku. Przed samą budową basenu należy utwardzić podłoże, jeżeli ma to być wersja tworzona na stałe. W innym przypadku basen, pod ciężarem wody, mógłby zacząć wygniatać ziemię i delikatnie się zapadać, co z pewnością byłoby bardzo niepożądane.

Woda i elektryczność

Może się na pierwszy rzut oka wydawać, że prąd elektryczny i woda w basenie to niezbyt dobre połączenie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że chcąc zachować krystaliczną czystość cieczy, trzeba ją na bieżąco filtrować. Do tego celu wykorzystuje się elektryczną pompą i zespół specjalnych filtrów, montowanych na zewnątrz basenu. Dlatego też chcąc zbudować basen zewnętrzny, należy koniecznie zadbać o doprowadzenie przyłącza elektrycznego. Nie można zapomnieć też i samym dostarczaniu wody, by móc wygodnie napełnić basen wodą. Należy przewidzieć również odpływ do kanalizacji, celem jej spuszczenia na koniec sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 4 =