Fotowoltaika, znana wszystkim lepiej jako baterie słoneczne montowane na dachach, to system umożliwiający pobór energii słonecznej oraz przetwarzanie jej na prąd. Jest to obecnie jeden z najbardziej ekologicznych oraz najlepszych sposób wykorzystywania odnawialnych źródeł energetycznych. Zakładając na dachu instalację fotowoltaiczną, możemy wygenerować moc zaspokajającą zapotrzebowanie przeciętnego gospodarstwa domowego na rok, a to sprzyja nie tylko środowisku, ale także naszemu budżetowi.

Czy montaż paneli fotowoltaicznych się opłaca

Baterie słoneczne to dosyć duża inwestycja, co może odstraszać wielu ludzi. Pamiętajmy jednak, że dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja zminimalizuje nasze rachunki za zużytą energię do zera. To pozwala na przeciętny zwrot nakładu w ciągu 10 lat. Nadmiar prądu wygenerowany w okresach letnich zostaje odesłany do elektrowni, jednak usługodawca zwraca nam jego równowartość w mniej naświetlonych porach roku. W ten sposób, co miesiąc pozostają nam do zapłacenia jedynie stałe koszty.

Ponadto fotowoltaika jest doskonałą alternatywą dla paliw kopalnych generujących szkodliwe dla ludzi i środowiska pyły oraz zanieczyszczenia. Korzystając z doświadczenia dobrych firm zajmujących się tematyką energii słonecznej takich jak https://gomar.info/, będziemy mieli pewność, że tego typu instalacja jest lokatą na przyszłość naszych dzieci. W połączeniu z pompą ciepła, jak również dobrą izolacją budynku jesteśmy w stanie stworzyć tzw. dom pasywny, maksymalnie wykorzystujący własny potencjał energetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − jeden =