Każdy gabinet okulistyczny wymaga profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na precyzyjne określenie dolegliwości pacjenta. Narząd wzroku jest jednym z najbardziej delikatnych elementów ciała człowieka, a dzięki nowym urządzeniom można ograniczyć inwazyjność badań, jednocześnie maksymalnie podnosząc ich efektywność. W oczywisty sposób przekłada się to na końcową diagnozę i skuteczność leczenia każdego pacjenta.

Z czego korzysta każdy okulista?

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi w gabinecie okulistycznym jest tonometr. Służy on do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego i występuje w dwóch podstawowych wersjach: jako urządzenie bezkontaktowe lub ręczne. Równie ważna jest lampa szczelinowa, która stanowi połączenie silnego źródła światła z mikroskopem. Służy do badania wszystkich części oka, czyli twardówki, spojówki, tęczówki, soczewki i rogówki. Bez lampy szczelinowej trudno byłoby wykryć takie choroby, jak zaćma czy odwarstwienie spojówki.

Kolejnym istotnym urządzeniem jest perymetr. Ułatwia on badanie narządu wzroku, ponieważ służy do weryfikowania pola widzenia pacjenta. Na podstawie dokładnych odczytów z tego zakresu dużo łatwiej jest postawić diagnozę. Dokładniejszy opis perymetrów i przykładowa oferta znajduje się m.in. na stronie http://krak-optic.pl/produkty/perymetry/.

Na koniec warto wspomnieć o takim sprzęcie, jak synoptofor. Jest podstawowym aparatem ortopedycznym, ponieważ służy do leczenia zeza. Ponadto przydaje się również do diagnostyki chorób narządu wzroku, jeśli chodzi o ten zakres schorzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 13 =