Odpowiednia suplementacja pomaga nam utrzymać zdrowie. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się naturalne suplementy diety, które przygotowywane są na bazie różnych roślin. Jednym z gatunków używanych do ich produkcji, jest znany już od 4000 lat żeń-szeń. Za pomocą zawartych w nim substancji aktywnych, wykazuje on wielokierunkowe działanie prozdrowotne na nasz organizm.

Ciało i umysł

Główną korzyścią płynącą z przyjmowania preparatów na bazie żeń-szenia jest poprawa zdolności umysłowych. Przejawia się to lepszą umiejętnością koncentracji oraz możliwością zapamiętywania. Gatunek ten pozytywnie działa także na pracę serca oraz pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Ponadto żeń-szeń wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, a także obniża poziom glukozy, co może być szczególnie korzystne dla osób chorych na cukrzycę.

Kolejnym ważnym aspektem jest dobroczynny wpływ tego zioła na odporność organizmu oraz siły witalne. Dlatego suplementy diety na jego bazie mogą być polecane osobom, które często odczuwają zmęczenie oraz są podatne na różnego rodzaju infekcje wirusowe czy bakteryjne. Oczywiście należy pamiętać, że bardzo istotne jest źródło, z którego kupujemy preparat. Szeroki wybór naturalnych suplementów znajdziemy w sklepach specjalizujących się w sprzedaży roślinnych specyfików, np. na https://ginseng.com.pl/17-zen-szen. Szukając zatem idealnego uzupełnienia diety, warto zdecydować się właśnie na wybór produktów z żeń-szenia. Pozwoli to nam nie tylko zachować zdrowie, ale również zapewni dużą dawkę energii każdego dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 5 =