Budowa domu jednorodzinnego związana jest z montażem instalacji wodno-kanalizacyjnej służącej do odprowadzania ścieków. W miastach z ogólnodostępną siecią jest to proste, bo przewody doprowadzane są do wszystkich budynków. W miejscowościach o rozproszonym budownictwie, doprowadzenie kanalizacji do wszystkich gospodarstw domowych jest trudne albo nieopłacalne. Jak można rozwiązać ten problem?

Przydomowe zbiorniki

W przypadku domu jednorodzinnego oddalonego od sieci kanalizacji miejskiej, warto zdecydować się na zakup szamba. Jest to bezodpływowy zbiornik, produkowany przez firmy takie jak na przykład: https://szambamamut.pl/. Jego pojemność dobiera się według liczby zamieszkujących osób i miesięcznego zużycia wody, na podstawie wskazań wodomierzy. Po wypełnieniu się zbiornika, jego zawartość jest usuwana i wywożona przez odpowiednie służby sanitarne. Jest to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych, bo pozbywanie się nieczystości jest bezproblemowe.

Koszty użytkowania

Małe zbiorniki szybko się zapełniają i trzeba każdorazowo ponosić koszty wywozu. Bardziej ekonomiczne jest zainstalowanie szamba o większej pojemności. Zawsze można jednak znaleźć firmę świadczącą takie usługi, która będzie naliczała koszty od przyjazdu, a nie od ilości wydobytych z szamba ścieków.

Szambo betonowe jest bezpieczne w eksploatacji ze względu na solidną budowę ścian zbiornika, oraz wyposażenie otworów i połączeń odpływowych w odpowiednie uszczelki. Dzięki temu unika się kosztów remontów, napraw, oraz rewitalizacji otoczenia przyrodniczego wokół domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziesięć =