Budowa domu jednorodzinnego związana jest z montażem instalacji wodno-kanalizacyjnej służącej do odprowadzania ścieków. W miastach z ogólnodostępną siecią jest to proste, bo przewody doprowadzane są do wszystkich budynków. W miejscowościach o rozproszonym budownictwie, doprowadzenie kanalizacji do wszystkich gospodarstw domowych jest trudne albo nieopłacalne. Jak można rozwiązać ten problem?

Przydomowe zbiorniki

W przypadku domu jednorodzinnego oddalonego od sieci kanalizacji miejskiej, warto zdecydować się na zakup szamba. Jest to bezodpływowy zbiornik, produkowany przez firmy takie jak na przykład: https://szambamamut.pl/. Jego pojemność dobiera się według liczby zamieszkujących osób i miesięcznego zużycia wody, na podstawie wskazań wodomierzy. Po wypełnieniu się zbiornika, jego zawartość jest usuwana i wywożona przez odpowiednie służby sanitarne. Jest to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych, bo pozbywanie się nieczystości jest bezproblemowe.

Koszty użytkowania

Małe zbiorniki szybko się zapełniają i trzeba każdorazowo ponosić koszty wywozu. Bardziej ekonomiczne jest zainstalowanie szamba o większej pojemności. Zawsze można jednak znaleźć firmę świadczącą takie usługi, która będzie naliczała koszty od przyjazdu, a nie od ilości wydobytych z szamba ścieków.

Szambo betonowe jest bezpieczne w eksploatacji ze względu na solidną budowę ścian zbiornika, oraz wyposażenie otworów i połączeń odpływowych w odpowiednie uszczelki. Dzięki temu unika się kosztów remontów, napraw, oraz rewitalizacji otoczenia przyrodniczego wokół domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =