Kuchenne oświetlenie powinno być ładnym i modnym dodatkiem to kuchennego wnętrza. Nie możemy jednak na tym poprzestać. Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do kuchni, które nam się spodoba?

Oświetlenie kuchenne powinno zagwarantować nam właściwą funkcjonalność. Ułatwi to korzystanie z kuchni podczas braku naturalnego światła dziennego lub jego ograniczenia.

Moda na skandynawskie wnętrza wprowadziła do polskich domów i mieszkań bogate rozwiązania oświetleniowe. Niegdyś montowane pojedyncze lampy jedynie w centralnym punkcie kuchni zastępują systemowe rozwiązania, pozwalające na poprawę funkcjonalności pomieszczenia. Dobre oświetlenie decyduje o wygodzie korzystania z kuchni, zarówno w przygotowywaniu posiłków, jak i podczas zmywania, czy konsumpcji posiłków jeśli w kuchni posiadamy stół z krzesłami.

 

Oświetlenie blatów roboczych

Wybierając lampy kuchenne skupmy się na umieszczeniu ich we właściwym miejscu. Źródła światła nad blatem kuchennym sprawią, że nie będziemy zasłaniać sobie światła z górnej lampy, doświetlą najważniejsze miejsca. Możemy zamontować niewielkie lampy na przykład pod szafkami wiszącymi lub nad nimi w postaci lamp na wysięgnikach, które skierują światło nad blat roboczy.

Oświetlenie główne

W ciekawych rozwiązaniach oświetleniowych nie możemy zapomnieć o głównym źródle światła, którym są lampy sufitowe. To ono głównie odpowiada za klimat i wygląd całej kuchni. Lampy wiszące odmienią każde wnętrze i nadadzą mu wyjątkowy styl. Modne i funkcjonalne rozwiązanie to lampy kierunkowe.

Oświetlenie stołu

Miejsce spożywania posiłków z designerskimi lampami z pewnością będzie ulubioną częścią domu. Duży wybór lamp nad stoły sprawia, że możemy stworzyć nastrój, jaki nam się tylko wymarzy.

Nowoczesne lampy sklep internetowy lampy.it posiada w swojej ofercie. Sprawdź już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzy =