Czy drewniane meble są modne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby postawione w sytuacji urządzania własnego gniazdka, zadają sobie wiele pytań dotyczących najmodniejszych dodatków i mebli. Świeżo upieczeni właściciele muszą przyłożyć szczególną uwagę do wykreowania przyjaznej przestrzeni. Konieczne jest zwrócenie uwagi na praktyczne i wygodne surowce. Drewno nadal jest jednym z głównych materiałów wykorzystywanych do produkcji różnego rodzaju mebli. Czy to modny wybór? 

Drewno jako baza

Tworzenie zarysu wyglądu przestrzeni powinno mieć swój początek w wyborze podłóg. Gres i płytki są bardzo praktyczne w utrzymaniu, jednak drewniane panele czy deski są w stanie stworzyć przytulną atmosferę. To samo tyczy się mebli. Szklane, kamienne i metalowe powierzchnie są bardzo pożądane, jednak drewniana baza jest nadal funkcjonalnym przełamaniem.

Świetnym przykładem mogą być tu industrialne regały, które zbudowane są z metalowych ram oraz drewnianych, surowych blatów. To samo tyczy się solidnych, dębowych stołów. Idealnie będą do nich pasować krzesła marki Paged dostępne na https://euforma.pl/kategoria-produktu/producenci/paged/, które mają nowoczesne linie, staranne wykonanie i ponadczasową elegancję.

Mieszanka trendów

Prócz oszacowania budżetu i zaplanowania zakupów, opłaci się poszukać inspiracji w internecie. Gotowe propozycje podpowiedzą, co jest aktualnie modne i polecane. Możliwości jest bardzo dużo. Najpopularniejsze nurty to:

– luksusowy glamour (wyróżniający się kryształowymi elementami i połyskiem),

przyjazny styl romantyczny (stawiający na jasne pastelowe kolory oraz kwieciste motywy),

wesołe retro (nawiązujące wystrojem do poprzednich epok),

– lsłoneczny styl prowansalski (z postarzałymi meblami i wszechobecnym motywem lawendy),

– lpraktyczny styl skandynawski (celujący w stonowane oraz przytulne wnętrza),

– loszczędny minimalizm (charakteryzujący się przestrzeniami i ciekawym łączeniem powierzchni). 

Każdy z nich przewiduje wykorzystanie drewnianych mebli i ciekawe połączenie ich z innymi materiałami i dodatkami. Opłaci się pamiętać o tkaninach pasujących na zasłony czy rolety. Takie elementy dodadzą przytulności. Przy dokonywaniu ostatecznych wyborów nie wolno zapominać o polskich meblach. Producenci z rodzimego kraju mają wiele do zaoferowania w atrakcyjnych cenach. Czasem istnieje możliwość odrestaurowania drewnianych mebli, które wprowadzą prawdziwy powiew trendu vintage.

Wsparcie specjalisty

W sytuacji, kiedy remontowane wnętrze wymaga profesjonalnej ręki, należy skonsultować się z projektantem. Taka osoba zna się na najnowszych trendach i będzie w stanie doradzić ciekawe rozwiązania. Specjalista sprawnie przygotuje kompletny rzut projektu również dla podwykonawców. Przy czym wszelkie propozycje będą konsultowanie i szacowane według określonego budżetu.

Niektóre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody. Zmieniają się trendy, projektanci proponują nowe możliwości, ale finalnie jest to połączenie istniejących wcześniej koncepcji. Drewniane meble są kultowym wyborem, który zintegrowany z innymi, ciekawymi elementami da nieoczekiwany efekt. Są również bezpieczną opcją w przypadku zmiany aranżacji, dzięki swojej uniwersalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najwygodniejsze buty na wiosnę?
Najwygodniejsze buty na wiosnę?
Wiosna zbliża się do Polski wielkimi krokami. Dni stają się coraz przyjemniejsze, ale poranki i wieczory bywają wciąż chłodne. Dobre […]
Jak bezpiecznie pracować? bhp w miejscu pracy
Jak bezpiecznie pracować? bhp w miejscu pracy
Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych zadań pracodawcy, a szkolenie z zakresu BHP jest pierwszym zadaniem, […]
Przyczyny brzydkiego zapachu w łazience
Przyczyny brzydkiego zapachu w łazience
Nawet w przypadku najbardziej zadbanych mieszkań spotkać się można z przykrym zapachem wydobywającym się z łazienki. Przyczyn tego niewidzialnego problemu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy