Nowoczesne mieszkanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O nowoczesności można mówić wtedy, gdy wnętrza charakteryzują się prostotą, oryginalnością oraz przestronnością. Przy wyborze mebli zwraca się uwagę na to, co jest akurat modne w odniesieniu do kolorów czy wykończeń. W nowoczesnym mieszkaniu mogą też pojawić się meble, jakich raczej nie znajdzie się we wnętrzach klasycznych.

Uzyskanie wrażenia przestronności na ograniczonej powierzchni może być trudne. Sięga się więc po różne rozwiązania. Jednym z nich jest połączenie kuchni i salonu. Z reguły jednak wizualnie odgranicza się te obszary. Często na granicy obu tych pomieszczeń umieszcza się bar. Oddziela on obie strefy i ma znaczenie praktyczne. Wysoki blat oznacza, że potrzebne są hokery, czyli wysokie krzesła. To meble rodem z barów, więc w klasycznych aranżacjach niespotykane. W nowoczesnym mieszkaniu bardzo się przydadzą.

Nowoczesność to często połączenie oryginalności z elegancją. Widać to chociażby w aranżacjach sypialni. Dominuje w nich łóżko, które przyciąga wzrok nie tylko swoją wielkością. Chętnie wybierane do sypialni są nowoczesne łóżka tapicerowane. Wnoszą one atmosferę przepychu do wnętrza. Bardzo modne są także drewniane łóżka. Mogą zachwycać prostotą albo oryginalnymi kształtami. Pasują one do modnego obecnie stylu ekologicznego.

Innym meblem, oryginalnym i chętnie obecnie wybieranym, jest fotel wiszący. Pojawia się on nie tylko w pokoju dziecięcym. Można go znaleźć także w eleganckim salonie. We współczesnych wnętrzach bardzo się ceni wygodę. Stąd popularność takiego mebla.

Jeśli chodzi o kolorystykę, wciąż popularne są biel oraz jasna szarość. Są to barwy chętnie wybierane na dominujące we wnętrzu. Coraz chętniej jednak wybiera się ciemne kolory na ściany oraz meble tapicerowane w ciemnych barwach. Dla rozjaśnienia takich aranżacji warto mieć regały i komody o błyszczących frontach albo jasne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Geodeta – na czym polega jego praca i jakie zadnia wykonuje?
Geodeta – na czym polega jego praca i jakie zadnia wykonuje?
Geodeci zajmują się pomiarami i tworzeniem map terenu. Są odpowiedzialni za określenie wielkości i kształtu działki, a także wytyczanie jej […]
Na jakie awarie wózków widłowych musimy być przygotowani?
Na jakie awarie wózków widłowych musimy być przygotowani?
Kupno wózka widłowego wiąże się ze sporym wydatkiem dla firmy. Z tego też powodu jego wybór powinien być dobrze przemyślany. […]
Formowanie krzewów i żywopłotów – jakie ma korzyści?
Formowanie krzewów i żywopłotów – jakie ma korzyści?
Jeśli szukasz pięknego sposobu na ukształtowanie krajobrazu swojej posesji, formowanie krzewów i żywopłotów może być doskonałym rozwiązaniem. Krzewy są często […]
Ostatnie wpisy
Polecamy