Konsultacja psychiatryczna jest to rozmowa z lekarzem, która ma na celu polepszenie stanu psychicznego pacjenta. Niestety, wciąż wielu z nas boi się braku zrozumienia, dlatego niewiele osób decyduje się na takie spotkanie. Dodatkowo stres związany przed powiedzeniem komuś o swoich problemach, tylko potęguje naszą niechęć. W dzisiejszych czasach istnieją wizyty online, które odbyć można we własnym mieszkaniu za pośrednictwem Internetu, co może być ciekawą alternatywą dla osób, które boją się tradycyjnego spotkania. Przyjrzyjmy się, na jaką formę wizyty się zdecydować – osobistą czy online.

Różne formy pomocy

Rozmowa z psychiatrą przez Internet jest jedną z form pomocy pacjentom. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających fobię społeczną. Warto jednak dokładnie przejrzeć strony internetowe, a być może znajdzie się odpowiednia poradnia psychiatryczna Piaseczno, jak wiele miast w Polsce, może zaoferować pomoc naprawdę dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Należy wtedy zadzwonić i umówić się na pierwszą wizytę. Psychiatra na pewno okaże dużą wyrozumiałość, związaną z naszymi lękami. Pacjenci, którzy są w trakcie terapii, również mogą skorzystać z wizyt online, np. w sytuacji, gdy są chorzy, są poza miejscem zamieszkania, a zależy im na kontynuowaniu leczenia.

Wizyta u psychiatry, która odbywa się w tradycyjny sposób, czyli w gabinecie lekarza, jest wciąż często wybieraną formą pomocy. Polega ona na osobistej rozmowie z pacjentem. W trakcie rozmowy lekarz ma możliwość nie tylko wysłuchania pacjenta, ale również dokonania obserwacji na podstawie postawy jego ciała, utrzymywania przez niego kontaktu wzrokowego czy też wykonywania niespokojnych ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + jedenaście =