Przenośne źródło światła w postaci latarki może się okazać niezwykle przydatne w wielu różnych sytuacjach. Dlatego też są one dostępne w kilku wariantach.

Funkcjonalne oświetlenie

Latarki współcześnie to bardzo funkcjonalne urządzenia, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. W przewadze stosuje się w ich technologię LED, diody charakteryzujące się mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

Ze względu na sposób wykorzystywania możemy wyróżnić najprostsze, do codziennego, zwykłego użytku latarki EDC, a także bardziej specjalistyczne urządzenia, czyli latarki turystyczne i survivalowe, taktyczne, czołowe, rowerowe

. Latarki EDC to niewielkie gadżety, mieszczące się w kieszeni. Ich moc nie jest duża. Większa moc, dłuższy czas pracy na jednym zestawie baterii i wytrzymałość wyróżniają latarki turystyczne, a do tego często posiadają funkcję sygnalizowania położenia czy wzywania pomocy.

Służby mundurowe w swojej pracy korzystają z latarek taktycznych, wykorzystują je także hobbyści ASG. Można je montować na broni, mają bardzo duży strumień światła i są wodoodporne.

Latarki czołowe to funkcjonalne urządzenia, które sprawdzą się, gdy potrzebujemy wolnych rąk. Latarki rowerowe stanowią element osprzętu rowerowego. Wiele z nich jest dostępnych na http://safetech.net.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 9 =