Jak pakować produkty bez zbędnego plastiku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plastik to wielkie zagrożenie dla naszej planety i klimatu. Dopiero w ostatnich latach w społeczeństwie rośnie świadomość dotycząca tego, jak ogromne ilości produkowanego na co dzień na całym globie surowca zanieczyszczają środowisko, doprowadzając do stopniowego zaniku flory i fauny. Plastik nie jest bowiem tworzywem biodegradowalnym i rozkłada się tysiące lat. Stąd coraz więcej koncernów i firm prowadzi politykę ograniczania jego produkcji. Jednym ze stosowanych rozwiązań jest zastępowanie plastikowych opakowań ich odpowiednikami z innych surowców.

Dlaczego drewno

Ekologiczną alternatywą dla plastikowych opakowań są drewniane pojemniki. Drewno to materiał w 100% biodegradowalny. Jest to surowiec odnawialny, co sprawia, że niezależnie od ilości wyprodukowanych wyrobów z drewna, mamy gwarancję tego, że są one bezpieczne dla naszego otoczenia. W przeciwieństwie do plastikowych opakowań, które są zazwyczaj jednorazowe, drewno można użyć kilkakrotnie, a jego jakość będzie zawsze niezawodna. Opakowania drewniane wyróżniają się także bardzo wysoką trwałością, co także odróżnia je od innych tworzyw.

Niestety produkcja opakowań odbywa się zazwyczaj na masową skalę, zatem decydującym czynnikiem są koszty. Wytworzenie opakowań plastikowych jest rozwiązaniem tańszym, zatem oszczędnym. Coraz więcej firm oraz klientów w duchu proekologicznym zwraca się jednak ku produkcji opakowań drewnianych przynoszących w dłuższej perspektywie korzyści dla środowiska naturalnego, które są nie do przecenienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kwiaty najlepiej rosną w naszych domach?
Jakie kwiaty najlepiej rosną w naszych domach?
Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku, czy na wsi, czy może w jakimś małym domku – zawsze możemy posadzić […]
Do czego przydają się foliowe opakowania?
Do czego przydają się foliowe opakowania?
Opakowania foliowe to wszechstronny, łatwy sposób na przygotowanie jedzenia na kemping, wędrówki i inne aktywności na świeżym powietrzu. Są one […]
Jak dobierać ozdobne tekstylia do domu?
Jak dobierać ozdobne tekstylia do domu?
Chcesz zmienić charakter swojego wnętrza? Nie potrzebujesz gruntownego remontu. Wystarczy że zaopatrzysz się w odpowiednie dodatki. Drobne detale tekstylne sprawią, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy