Większość producentów bram garażowych ma w swojej ofercie przynajmniej kilka ich rodzajów. Które spośród nich sprawdzą się w firmach spedycyjnych i zaopatrzeniowych? Na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Jakie wyróżniamy podstawowe rodzaje bram garażowych?

Na rynku znaleźć można kilka podstawowych rodzajów bram. Spośród nich najpopularniejsza, a zarazem najpraktyczniejsza w kontekście wykorzystania przez firmy zajmujące się zaopatrzeniem i spedycją, wydaje się brama garażowa segmentowa – górna lub też boczna. Jej zasadniczymi zaletami są brak konieczności posiadania odpowiedniej ilości miejsca przed wjazdem oraz o wiele większa szczelność w stosunku do innych tego typu rozwiązań. Nie bez znaczenia jest również możliwość montowania bramy segmentowej w otworach wjazdowych wyposażonych w łukowe nadproża. Oczywiście bramy segmentowe to nie jedyne tego typu rozwiązanie wybierane przez firmy z branży transportowej. Stosunkowo dużą popularnością cieszą się również bramy garażowe rolowane (nie wszyscy producenci je jednak mają w swojej ofercie).

Osobnym zagadnieniem jest wybór odpowiedniego napędu bramy garażowej. Inwestorzy mogą zdecydować się na systemy automatyczne lub też ręczne. Te pierwsze są z pewnością o wiele wygodniejsze i pozwalają na znaczne zautomatyzowanie procesu przyjmowania i wydawania zamówień w firmie. Jeśli chodzi z kolei o systemy ręczne, to są one tańsze w montażu, prostsze w naprawie, ale wymagają obsługi przez pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − siedem =