Czym kierować się w wyborze lustrzanki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno pierwszej lustrzanki stanowi nie lada wyzwanie. Różni producenci, zakresy cenowe, parametry – łatwo można się pogubić. Kiedyś uważano, że megapiksele są wyznacznikiem jakości sprzętu – te czasy już dawno minęły. Z pewnością warto poświęcić czas na dogłębną analizę oferowanych produktów.

Określ swoje możliwości finansowe

Lustrzanki cyfrowe nie są tanim sprzętem. Jeżeli jest to Twoja pierwsza lustrzanka, a Ty jesteś kompletnym amatorem w fotografii, nie warto wydawać od razu kilku tysięcy złotych. Być może nie poczujesz bakcyla w robieniu zdjęć profesjonalnym sprzętem. Może się okazać, że aparat w telefonie jest dla Ciebie wystarczający.

Niektórzy decydują się na zakup używanego sprzętu. Z pewnością jest to mniej kosztowne rozwiązanie, choć trzeba uważać na wszelkie zniszczenia czy wady, których nie widać na pierwszy rzut oka. Analogicznie jak w przypadku samochodu, najlepszym wyjściem jest kupno od osoby nam znanej – zaufanej.

Istnieje wiele różnych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę. Ważne, abyś z początku mógł posiłkować się trybem automatycznym. Pomoże Ci to w ustawieniu odpowiedniej wartości przesłony oraz czasu naświetlania.
Przed ostatecznym wyborem aparatu, warto odwiedzić sklep fotograficzny i obejrzeć sprzęt. Nie wystarczy tylko analiza produktów w internecie. Będziesz miał możliwość obejrzenia sprzętu – sprawdź, czy aparat dobrze leży Ci w dłoni. Dodatkowo sprzedawca z chęcią doradzi oraz poinstruuje, na co zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie. Być może, rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, gdy iphone nie chce się włączyć?
Co zrobić, gdy iphone nie chce się włączyć?
Gdy Twój iPhone nie chce się włączyć, możesz poczuć ogromny niepokój. Nie wpadaj jednak w panikę – jest wiele rzeczy, […]
W jakich ubraniach mniejsze dzieci będą czuć się komfortowo i bezpiecznie?
W jakich ubraniach mniejsze dzieci będą czuć się komfortowo i bezpiecznie?
Każdy rodzic robi wszystko, by jego dziecko czuło się swobodnie i bezpiecznie. Ubrania w przypadku maluszków są w tej kwestii […]
Psycholog dziecięcy – w jakich problemach pomaga?
Psycholog dziecięcy – w jakich problemach pomaga?
Psychologowie dziecięcy są przeszkoleni do pracy z dziećmi, które mają problemy emocjonalne i behawioralne. Mogą również pracować z dziećmi, które […]
Ostatnie wpisy
Polecamy