Czym kierować się w wyborze lustrzanki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno pierwszej lustrzanki stanowi nie lada wyzwanie. Różni producenci, zakresy cenowe, parametry – łatwo można się pogubić. Kiedyś uważano, że megapiksele są wyznacznikiem jakości sprzętu – te czasy już dawno minęły. Z pewnością warto poświęcić czas na dogłębną analizę oferowanych produktów.

Określ swoje możliwości finansowe

Lustrzanki cyfrowe nie są tanim sprzętem. Jeżeli jest to Twoja pierwsza lustrzanka, a Ty jesteś kompletnym amatorem w fotografii, nie warto wydawać od razu kilku tysięcy złotych. Być może nie poczujesz bakcyla w robieniu zdjęć profesjonalnym sprzętem. Może się okazać, że aparat w telefonie jest dla Ciebie wystarczający.

Niektórzy decydują się na zakup używanego sprzętu. Z pewnością jest to mniej kosztowne rozwiązanie, choć trzeba uważać na wszelkie zniszczenia czy wady, których nie widać na pierwszy rzut oka. Analogicznie jak w przypadku samochodu, najlepszym wyjściem jest kupno od osoby nam znanej – zaufanej.

Istnieje wiele różnych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę. Ważne, abyś z początku mógł posiłkować się trybem automatycznym. Pomoże Ci to w ustawieniu odpowiedniej wartości przesłony oraz czasu naświetlania.
Przed ostatecznym wyborem aparatu, warto odwiedzić sklep fotograficzny i obejrzeć sprzęt. Nie wystarczy tylko analiza produktów w internecie. Będziesz miał możliwość obejrzenia sprzętu – sprawdź, czy aparat dobrze leży Ci w dłoni. Dodatkowo sprzedawca z chęcią doradzi oraz poinstruuje, na co zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie. Być może, rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawić, by nasze okna w salonie wyglądały ładnie?
Jak sprawić, by nasze okna w salonie wyglądały ładnie?
Najlepszym sposobem, aby Twój salon wyglądał świetnie, jest zainstalowanie nowego zestawu zasłon. Ale co jeśli nie masz pieniędzy na zakup […]
Promowanie firmy w social mediach – dlaczego jest tak bardzo ważne?
Promowanie firmy w social mediach – dlaczego jest tak bardzo ważne?
Media społecznościowe mogą być przytłaczające dla każdego właściciela firmy, który dopiero zaczyna swoją przygodę z mediami społecznościowymi. Jak prowadzić media […]
Jak dobrać rozmiar opon do auta?
Jak dobrać rozmiar opon do auta?
Odpowiednio dobrany rozmiar opon do konkretnego modelu samochodu to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Oprócz rozmiaru innymi bardzo ważnymi parametrami […]
Ostatnie wpisy
Polecamy