Większość kobiet dba o higienę stóp oraz ich estetykę, poddając się regularnie zabiegowi określanym mianem pedicure. Taką usługę oferują profesjonalne salony kosmetyczne, które działają w każdym mieście naszego kraju. Jeśli jednak brakuje nam funduszy albo czasu na wizytę w takim miejscu, możemy z powodzeniem wykonać pedicure w domowym zaciszu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w szereg przydatnych narzędzi i akcesoriów. Na szczęście są one łatwo dostępne, ponieważ posiada je w ofercie każda hurtownia kosmetyczna – zarówno stacjonarna, jak i internetowa. 

Porządna frezarka ułatwi nam pracę

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym do pedicure jest obcinacz do paznokci, pozwalający na ich precyzyjne skrócenie przed przystąpieniem do właściwego zabiegu. Drugim niezbędnym elementem są cążki, za pomocą których skutecznie i w bezpieczny sposób pozbędziemy się nieestetycznych skórek, powstających zazwyczaj wskutek nadmiernego wysuszenia skóry albo niedoboru witamin.

Oprócz tego przyda nam się z pewnością specjalna szczoteczka przeznaczona do czyszczenia paznokci, a także frezarka służąca do nadawania płytkom pożądanego kształtu oraz eliminowania zrogowaciałego naskórka. To drugie urządzenie posiada możliwość wymiany końcówek, czyli frezów. Są one dostępne w różnych kształcie (np. walca, stożka czy cylindra). Najlepiej sprawdzają się modele diamentowe, kamienne i z węglika spiekanego –  kupimy je na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/frezy.

Inne niezwykle użyteczne akcesoria to: pilniczki (o zróżnicowanej grubości ziarna), polerki (do wygładzania powierzchni paznokci), waciki bezpyłowe (do usuwania warstwy starego lakieru), tarki ręczne i separatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + trzynaście =