Regał wspornikowy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regały wspornikowe to doskonała opcja dla obiektów przemysłowych, magazynowych i dystrybucyjnych. Pozwala przechowywać dużą ilość towarów na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania długich lub nieporęcznych przedmiotów, które w przeciwnym razie zajęłyby zbyt dużo miejsca.

System regałów wspornikowych oferuje również wiele innych korzyści:

Przechowywanie o wysokiej gęstości 

Ponieważ każda półka jest wspierana przez dwie belki zamiast tylko jednej, możesz zmieścić więcej półek na tej samej powierzchni. Oznacza to, że można przechowywać większą ilość produktów na mniejszej powierzchni podłogi niż w przypadku regałów paletowych.

Łatwy dostęp 

Wszystkie przechowywane przedmioty znajdują się na wysokości pasa, co umożliwia łatwy dostęp do każdego przedmiotu w ciągu kilku sekund, bez konieczności schylania się i podnoszenia każdego z nich z osobna.

Bezpieczne przechowywanie 

Ponieważ wszystkie przedmioty w regale wspornikowym są przechowywane na wysokości pasa i nie trzeba się schylać ani sięgać do wysokich obszarów, istnieje mniejsze ryzyko obrażeń spowodowanych spadającymi przedmiotami lub potknięciami o luźne kable itp.

Oszczędność miejsca 

Ponieważ nie ma potrzeby stosowania belek podwieszanych do podtrzymywania półek, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych systemów regałów paletowych, zapewnia to więcej miejsca pomiędzy regałami, dzięki czemu mogą być one instalowane bliżej siebie bez ograniczania dostępności lub tworzenia niepotrzebnych przeszkód wokół miejsca pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Listwy oświetleniowe LED w domu – jakie mają zalety?
Listwy oświetleniowe LED w domu – jakie mają zalety?
Taśmy świetlne LED to nowe rozwiązanie oświetleniowe mające wiele zalet w stosunku do innych form oświetlenia. Są one często używane […]
Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?
Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?
Obecnie w niemal każdym domu czy mieszkaniu znajduje się łazienka przeznaczona do wykonywania czynności higienicznych. Coraz więcej osób decyduje się […]
Jak dbać o wzrok w pracy biurowej?
Jak dbać o wzrok w pracy biurowej?
Pracując w biurze, z reguły większość dnia spędzamy przy monitorze komputerowym. Jest to dość obciążające dla wzroku, czego efektem może […]
Ostatnie wpisy
Polecamy