Kupując w sklepie drukarkę atramentową niemal zawsze otrzymujemy w zestawie tusze. Po jakimś czasie jednak zużywają się, dlatego niezbędne jest nabycie nowych produktów. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników – przede wszystkim model urządzenia, rodzaj samego atramentu oraz pojemność kartridżów. Warto stawiać w szczególności na oryginalne tusze do drukarek uznanych producentów, ponieważ gwarantują wysoką jakość wydruku i są bardzo wydajne. 

Cena ma drugorzędne znaczenie

Decydując się na zakup nowych tuszów do drukarki, zweryfikujmy najpierw model naszego sprzętu – w przeciwnym razie może się okazać, że pojemniki nie będą do niego pasować. Po drugie musimy koniecznie ustalić, jakich konkretnie produktów potrzebujemy. Na rynku są bowiem dostępne zarówno tonery pigmentowe, jak i barwnikowe. Te pierwsze pozwalają na uzyskanie wydruku charakteryzującego się ostrymi konturami. Idealnie wręcz nadają się do tworzenia np. wizytówek albo dyplomów. Z kolei wersje barwnikowe są znacznie bardziej uniwersalne i umożliwiają bezproblemowe drukowanie dokumentów firmowych, wielokolorowych zdjęć oraz grafik.

Następną kwestią do rozważenia jest wybór między tuszami oryginalnymi a zamiennikami. W tym przypadku oba rozwiązania są godne polecenia, o ile dany produkt posiada stosowne parametry i jest przeznaczony stricte do naszego urządzenia. Ostatni istotny czynnik to pojemność kartridżów, która musi być kompatybilna z rozmiarem dysz w drukarce (przeważnie jest to 10-12 ml). Dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się zwłaszcza wysokiej jakości tusze oryginalne Oce, sprzedawane w zestawie z głowicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =