Mieszkanie w stylu glamour – jakie meble powinno posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz w duchu glamour bazuje na kontrastach, zestawianiu tego, czego pozornie łączyć nie należy. Takie są też meble wykorzystywane w tej stylistyce. Na tle matowych ścian sypialni pojawiają się zatem błyszczące szafki nocne glamour zachęca też do mieszkania kolorów, wzorów i figur. Przykładowo francuski stół z licznymi zdobieniami stawia się na połyskującej nowoczesnej podłodze.

Przepych i zabawa aranżacją

Styl glamour pozwala na dosyć swobodne podejście do aranżacji. Meble i dodatki mogą występować w praktycznie każdym kolorze. Dopuszczalne są gładkie błyszczące powierzchnie oraz chropowate matowe faktury. Najlepiej łączyć ze sobą takie skrajności. Z drugiej strony w ramach tej stylistyki łatwo o przesadę.

Szczególnie dotkliwy w odbiorze może się okazać nadmiar krzykliwych barw. Różowy stolik kawowy w stylu glamour to ciekawy dodatek na tle pastelowych, stonowanych ścian i podłóg. Koloru tego nie należy stosować jednak jako bazowego.

Nie sprawdzi się też w przypadku większych mebli, jak stół w jadalni czy sofa. Wrażenie przepychu tworzy się poprzez umiejętne operowanie barwami. Na nieco więcej szaleństwa można sobie natomiast pozwolić w zestawianiu skrajnie odmiennych wzorów i materiałów.

Wybór mebli do mieszkania urządzonego w stylu glamour to spora sztuka. Z tymi najbardziej oryginalnymi nie należy przesadzać. Jeden taki wyrazisty element wystarczy do podkreślenia aranżacji i dodania jej blasku. Szczególnie chętnie stosowanym rozwiązaniem jest wyposażenie wzorowane na stylu francuskim i angielskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sektorach gospodarki stosowane są nadstawki na palety?
W jakich sektorach gospodarki stosowane są nadstawki na palety?
Nadstawki paletowe znajdują przede wszystkim zastosowanie w transporcie. Wykorzystywane są do zabezpieczania produktów, wyrobów i sprzętów, które są tam magazynowane […]
Zegarki dla mężczyzn – modele, które wyróżnia nowoczesność i elegancja
Zegarki dla mężczyzn – modele, które wyróżnia nowoczesność i elegancja
Zegarek to zdecydowanie jeden z najważniejszych dodatków do męskiego stroju. Pełni on bowiem niemal identyczną rolę co biżuteria u kobiety, […]
Organizacja wesela? Skorzystajmy z usług specjalisty
Organizacja wesela? Skorzystajmy z usług specjalisty
Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Wiąże się z nim spore wyzwanie, jakim jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy