Mieszkanie w stylu glamour – jakie meble powinno posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz w duchu glamour bazuje na kontrastach, zestawianiu tego, czego pozornie łączyć nie należy. Takie są też meble wykorzystywane w tej stylistyce. Na tle matowych ścian sypialni pojawiają się zatem błyszczące szafki nocne glamour zachęca też do mieszkania kolorów, wzorów i figur. Przykładowo francuski stół z licznymi zdobieniami stawia się na połyskującej nowoczesnej podłodze.

Przepych i zabawa aranżacją

Styl glamour pozwala na dosyć swobodne podejście do aranżacji. Meble i dodatki mogą występować w praktycznie każdym kolorze. Dopuszczalne są gładkie błyszczące powierzchnie oraz chropowate matowe faktury. Najlepiej łączyć ze sobą takie skrajności. Z drugiej strony w ramach tej stylistyki łatwo o przesadę.

Szczególnie dotkliwy w odbiorze może się okazać nadmiar krzykliwych barw. Różowy stolik kawowy w stylu glamour to ciekawy dodatek na tle pastelowych, stonowanych ścian i podłóg. Koloru tego nie należy stosować jednak jako bazowego.

Nie sprawdzi się też w przypadku większych mebli, jak stół w jadalni czy sofa. Wrażenie przepychu tworzy się poprzez umiejętne operowanie barwami. Na nieco więcej szaleństwa można sobie natomiast pozwolić w zestawianiu skrajnie odmiennych wzorów i materiałów.

Wybór mebli do mieszkania urządzonego w stylu glamour to spora sztuka. Z tymi najbardziej oryginalnymi nie należy przesadzać. Jeden taki wyrazisty element wystarczy do podkreślenia aranżacji i dodania jej blasku. Szczególnie chętnie stosowanym rozwiązaniem jest wyposażenie wzorowane na stylu francuskim i angielskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy kupno domu jest opłacalne?
Czy kupno domu jest opłacalne?
Własny dom to marzenie wielu osób. Przy rozważaniu tego, czy jego zakup jest opłacalny, warto wziąć pod uwagę też inne […]
Do czego służą naczepy niskopodwoziowe?
Do czego służą naczepy niskopodwoziowe?
Każdego dnia tysiące pojazdów wyjeżdża na drogi, by przewozić ładunki. Dowożone są towary do sklepów, materiały na budowę i do […]
Jak naprawić meble kuchenne?
Jak naprawić meble kuchenne?
Od czasu do czasu, w każdej kuchni pojawiają się różnego rodzaju usterki. Najczęściej dochodzi do zarysowań lub uszkodzeń podłogi, a […]
Ostatnie wpisy
Polecamy