Różnorodne gadżety oraz akcesoria kuchenne w dużym stopniu ułatwiają przygotowywanie i gotowanie posiłków czy utrzymanie porządku. Wybierajmy takie, które z jednej strony posiadają piękny design, z drugiej zaś charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Doskonałym przykładem są choćby silikonowe rękawice (chroniące dłonie przed oparzeniami) oraz obieraczki do warzyw i owoców. Coraz większą popuilarność zyskują też kubki termiczne, które w wielu modelach można znaleźć na https://witeks.pl/kuchnia-kubki-termiczne. Pozostałe interesujące dodatki zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Stwórz w pełni funkcjonalną przestrzeń

Pierwszą kategorię niewielkich, ale przydatnych gadżetów kuchennych stanowią narzędzia do krojenia poszczególnych składników na posiłki. Niezbędna jest z pewnością drewniana deska z funkcją składania, dzięki której przesypywanie produktów do różnych pojemników czy garnków nie będzie stanowiło żadnego problemu (mamy pewność, że się nie rozsypią). 

Ciekawym dodatkiem jest też deska z cedzakiem, wielofunkcyjny nóż czy ochraniacz na palce (zabezpieczenie przed ostrzem). W kuchni przydają się również gadżety w znacznym stopniu ułatwiające gotowanie, takie jak choćby podstawka pod łyżkę z naczynkiem zbierającym płyn (np. po zupie), nakładka cedzakowa na pokrywkę garnka, silikonowa siateczka do odsączania niektórych dań, a także nakłuwacz do mięsa, dzięki któremu staje się ono soczyste, kruche i pełne smaku.

Niezwykle pięknymi, a jednocześnie użytecznymi produktami są ceramiczne kubki i filiżanki przeznaczone do picia herbaty, kawy czy innych napojów. Jeśli mowa o ceramice Bolesławiec jest miastem, w którym funkcjonują zakłady produkujące najbardziej stylowe tego typu wyroby w naszym kraju. Inne polecane gadżety do kuchni to m.in.:

– poręczne szczypce do usuwania szypułek oraz ogonków z warzyw (np. pomidorów i papryk)

– obierak do czosnku

– pojemniki do przechowywania warzyw, owoców i mięsa

– separator do jajek 

– otwieracze do słoików, puszek i butelek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 8 =