Czym najlepiej ogrzewać dom zimą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel domu ma nie lada problem w okresie zimowym, gdy musi go ogrzać skutecznie, ale jednocześnie jak najtaniej. Jeśli zależy mu na niskich kosztach ogrzewania, powinien korzystać nie tylko z tanich w eksploatacji urządzeń (pieców, kominków itp), ale przede wszystkim z właściwych paliw stałych. Warto zatem poznać ich podstawowe zalety i wady, aby przekonać się, czy będą dla nas odpowiednim wyborem.

Nie tylko tradycyjne metody

Jedną z najtańszych metod ogrzewania pomieszczeń jest energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych, zwłaszcza pomp ciepła. Działają one w ten sposób, że przetwarzają darmową energię z gruntu, powietrza albo wody w energię cieplną, która następnie zasila naszą domową instalację grzewczą. Zaletą tego typu urządzeń są niskie koszty eksploatacji i ekologia, niestety nie każdego stać na ich zakup. Takim osobom pozostaje korzystanie z paliw stałych, np. węgla, drewna i biomasy.

Ostatnio dużą popularnością cieszy się tzw. ekogroszek, czyli najogólniej mówiąc wyselekcjonowany węgiel, którego ziarna mają rozmiar od 5 do 25 cm. Kosztuje nieco więcej od zwykłego węgla, ale gwarantuje dużą wygodę, ponieważ do jego spalania wykorzystuje się kotły z zasobnikami oraz automatycznymi podajnikami. Nie trzeba więc za każdym razem dokładać opału ręcznie – wystarczy go uzupełniać co kilka dni.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się ekogroszek w Mysłowicach, która na tle innych produktów tego typu jest wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu. Również osoby mieszkające we Wrocławiu mogą zamawiać ten opal np. na http://wroclaw.ekogroszek-workowany.pl/, co jest dużą wygodą.

Kolejnym polecanym paliwem jest gaz ziemny. Ogrzewanie nim jest co prawda nieco droższe niż węglem lub drewnem, ale znacznie tańsze niż choćby olejem opałowym czy energią elektryczną. Warto podkreślić, że nowoczesne kotły gazowe są bezobsługowe, wydajne i niezwykle bezpieczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja imprezy masowej – co składa się na profesjonalne nagłośnienie?
Organizacja imprezy masowej – co składa się na profesjonalne nagłośnienie?
Imprezy dzielą się na wiele rodzajów, a każda z nich ma inną charakterystykę. Do tych, na których zwykle gromadzi się […]
Jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?
Jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?
Okres świąteczny to czas rodzinny, pełen radości, a jednocześnie duże obciążenie dla naszego portfela. Kupując nawet niewielki upominek dla każdego […]
Co powinno skłonić nas do wizyty u optyka?
Co powinno skłonić nas do wizyty u optyka?
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Pozwala on poznawać świat, rozróżniać kolory i cieszyć się estetyką wokół. Z tego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy