Aranżacja wnętrza polega nie tylko na właściwym doborze kolorów ścian, mebli czy dekoracji, ale również dodatków w postaci chociażby firan czy zasłon. Elementy te dodają wnętrzom przytulności i sprawiają, że salon czy sypialnia stają się przestrzenią, w której chcemy przebywać przez cały czas. Dzięki odpowiednio dobranym firanom stylizacja okna stanie się modna. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele tego typu produktów, dlatego warto zastanowić się, jak podejść do ich właściwego wyboru.

Jak wybrać odpowiednią firanę?

Przed kupnem tego rodzaju dodatku do wystroju mieszkania należy się zastanowić, jaką funkcję będzie on pełnił w naszym domu. Jedni wybierają firany wyłącznie ze względu na ich walory wizualne, inni zaś ze względów praktycznych – chcąc np. regulować nimi poziom nasłonecznienia w pokoju. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, to najlepiej wybrać łączenie firan i zasłon, jeśli zaś na tę drugą – lepiej kupić tylko kryjące zasłony. Przed ich zakupem warto jeszcze zadbać o odpowiednie elementy mocujące, takie jak karnisze czy szyny sufitowe.

Rodzaje firan

Mogą być one wykonane z różnych materiałów, dlatego warto się zapoznać z podstawowymi właściwościami każdego z nich. Mamy więc możliwość wyboru:

– tiulowe – charakteryzuje się zwiewnością i delikatnością, nie ograniczające światła
– z woalu – delikatne, ale niezbyt przejrzyste, idealne do ochrony wnętrza przed światłem
– koronkowe – wyróżniają się elegancją
– gipiurowe – doskonale chroniące prywatność (można je znaleźć na https://magdalena24.pl/szycie/firany-metrazowe/gipiurowe
– organtynowe – cienkie, zwiewne, lekko błyszczące
– z markizety – siatkowate, idealne do eleganckich wnętrz
– żakardowe – trwałe i niewymagające prasowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =