Choć przywykliśmy już do współczesnych, minimalistycznych i nieco surowych wnętrz mieszkań, coraz więcej osób w ostatnim czasie wraca do motywów ludowych i folkowych. W wielu domach można obecnie spotkać różnego rodzaju motywy nawiązujące do stylu słowiańskiego, jak również wszelkie ozdoby i dekoracje związane bezpośrednio z naszą polską, rodzimą tradycją. Najczęściej stosowane są one w czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, ale coraz częściej również na co dzień

Dekoracje i ozdoby w duchu słowiańskich tradycji

Najczęściej spotykane są motywy folkowe, które można zastosować dosłownie do wszystkiego. Idealnie wpisują się w klimat dobrze wyposażonego salonu pod postacią obrazów i plakatów, jak również sypialni – w postaci nadruków na ozdobnych poduszkach i pościeli. Wiele osób dekoruje również mieszkanie różnymi figurkami, konikami drewnianymi albo figurki słowiańskich bożków, nawiązując tym samym do starodawnych, pogańskich tradycji ludowych. Takie akcesoria nie tylko nadają wnętrzom niesamowitego charakteru, ale również stanowią przepiękną, przyciągającą wzrok gości dekorację.

Aby wnętrze naszego mieszkania wpisywało się w klimaty ludowy, warto zaopatrzyć się także w przepiękne, ręcznie rzeźbione figury aniołów z drewna. Są one nie tylko wykonane z naturalnych materiałów, ale również ekologiczne. Oryginalne, najpiękniejsze figurki można często zakupić na różnego rodzaju targowiskach i bazarkach świątecznych w grudniu, zwłaszcza w aglomeracjach wiejskich. Takie ozdoby będą nie tylko pięknie prezentować się na naszych stołach i szafkach, ale również ucieszą oczy wszystkich domowników przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzynaście =