Porządkowanie terenów zielonych

Porządkowanie ogrodów czy terenów zielonych, które przez lata nie były pielęgnowane, wymaga często zastosowania specjalistycznego sprzętu. Do koszenia wysokich traw i zarośli najlepiej nadają się wydajne kosy spalinowe. Wyposażone w tarczę zębatą lub noże urządzenie pozwala poradzić sobie nawet z gęstymi zaroślami rosnącymi w trudno dostępnych miejscach. Wycinkę drzew najlepiej wykonywać przy użyciu mocnej piły łańcuchowej.

Korzystanie z ręcznych narzędzi wymaga wiele czasu i wysiłku. W celu pozbycia się pni pozostałych po ścięciu drzew najlepiej sięgnąć po narzędzie mechaniczne nazywane rębakiem lub karczownikiem. Obecnie większość profesjonalnych ogrodników zajmuje się usuwaniem karp po drzewach za pomocą takich urządzeń, ponieważ są one szybkie i wydajne.

Sadzenie i pielęgnacja roślin

Jedną z najbardziej żmudnych i nielubianych czynności, które trzeba wykonywać w ogrodzie, jest spulchnianie gleby. Jest to szczególnie trudne w przypadku terenów zbitych i gliniastych. Żeby ułatwić sobie ten proces, warto sięgnąć po glebogryzarkę zajmującą się rekultywacją gruntów. Urządzenie przydaje się także podczas zakładania trawników i ogrodów. Najprostszym sposobem na wyrównanie i ubicie spulchnionej gleby jest zastosowanie walca ogrodowego.

Równomierne sadzenie trawy najlepiej wykonać za pomocą specjalistycznego siewnika. Do pielęgnacji istniejących trawników i ogrodów przydają się także kosiarki, podkaszarki oraz ręczne lub mechaniczne nożyce do cięcia gałęzi. Przycinanie roślin i niechcianych pędów ułatwiają też ręczne sekatory. Chociaż wykonywanie prac ogrodowych bez użycia specjalistycznego sprzętu jest możliwe, dzięki niemu można znacząco ułatwić sobie pracę i skrócić czas wykonywanych czynności pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =