Jak pielęgnować drewno na tarasie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tarasy są zazwyczaj wykonywane z desek drewnianych pozyskanych z gatunków drzew o wysokiej odporności na szkodliwe warunki zewnętrzne (np. atmosferyczne). Budową takich przestrzeni zajmuje się m.in. https://www.ideagarden.pl/.
Mimo to ich właścicielom zaleca się odpowiednią pielęgnację tych konstrukcji, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Elementem wymagającym ogromnej troski jest przede wszystkim kolor, ale warto też chronić sam materiał.

Zwykłe czyszczenie nie wystarczy

Najbardziej istotnym ogniwem pielęgnacji desek użytych do budowy tarasu jest ich codzienne sprzątanie. Niekiedy wystarczy do tego celu użyć zwykłej zmiotki oraz ściereczki nawilżonej wodą z płynem, a innym razem będzie konieczna wysokociśnieniowa myjka, która posłuży do pozbycia się błota czy zacieków, szczególnie po zimie. Jeśli chodzi o bardziej widoczne i trudne do usunięcia plamy, to idealnym preparatem do ich wyeliminowania jest specjalny koncentrat, który bez trudu kupimy w większości sklepów i marketów budowlanych.

Poza reagowaniem na zabrudzenia powstające na bieżąco, warto również wykonać zabieg zwany olejowaniem tarasu – służy on bowiem zabezpieczeniu drewna przed blaknięciem oraz ściemnieniem. Najlepiej jest pokryć deski olejem bezpośrednio po ich montażu i powtarzać tę czynność średnio co parę lat.

Zresztą już na etapie montowania tarasu powinno się zadbać o stabilność podłoża i wykonanie go z materiału, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością wody, bo pozwoli to później uniknąć większych problemów. W ekstremalnych przypadkach można zastosować maszynową renowację tarasu, która spowoduje, że nasza konstrukcja będzie wyglądała jak nowa. O tej metodzie można przeczytać na https://www.ideagarden.pl/maszynowa-renowacja-tarasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zostać fizjoterapeutą?
Jak zostać fizjoterapeutą?
Wiele osób, zwłaszcza młodych, zastanawia się nad wyborem zawodu. Stojąc przed najważniejszymi życiowymi decyzjami muszą zdecydować się na ścieżkę, którą […]
Jakie właściwości prozdrowotne ma olej CBD?
Jakie właściwości prozdrowotne ma olej CBD?
Od dobrych kilku lat na rynku niemałym powodzeniem cieszą się produkty konopne, w tym olej CBD. Powstaje on z rośliny […]
Jak wybrać dobre okablowanie do monitoringu?
Jak wybrać dobre okablowanie do monitoringu?
Okablowanie do systemów monitoringu jest jednym z kluczowych elementów każdego systemu monitorowania. Odpowiednie okablowanie pozwala na płynne i niezawodne przesyłanie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy