Kuchnia w wielu domach jest centrum życia. Rodziny spędzają tam czas podczas gotowania, spożywania posiłków, przerwy na kawę czy herbatę. Dlatego jej zaprojektowanie i urządzenie jest niezwykle ważne. Im bardziej przytulne i funkcjonalne wnętrze, tym lepiej. Nowoczesne meble, ciekawe rozwiązania sprawią, że stanie się miejscem z klimatem.

Wybór frontów kuchennych

Od dłuższego już czasu dużą popularnością cieszą się fronty wykończone w połysku. Wyglądają elegancko i stylowo. Białe fronty nadają pomieszczeniu lekkości i sprawiają, że wydaje się ono większe. Projektanci lubią też zestawiać kolory kontrastowo, np. biały z czarnym. 

Do niedawna kojarzyła się tylko z laboratoriami. Dziś nanotechnologia znalazła zastosowanie także w przemyśle meblarskim. Klimatu nowoczesnym kuchniom dodadzą szafki, które dzięki zastosowaniu tej techniki nie tylko są idealnie gładkie, matowe, ale także nie pozostawiają odcisków palców na frontach. Zainspirować można się np. za sprawą strony https://meblobuk.com.pl/. Łącząc to rewolucyjne rozwiązanie z klasycznym drewnem, uzyskuje się niezwykły efekt. 

Blat kuchenny – co wybrać

Decydując się na ten element wyposażenia, oprócz wyglądu trzeba wziąć pod uwagę łatwość utrzymania w czystości oraz to, czy materiał nie będzie się zbyt szybko niszczył. Dlatego też praktycznym rozwiązaniem są blaty kuchenne imitujące drewno. Wykonuje się je z laminatów, a obecne sposoby ich wytwarzania sprawiają, że idealnie naśladują naturalne materiały.

Innym rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie materiału kompozytowego, który można formować. Dzięki temu tworzy się powierzchnię blatu przechodzącą bezpośrednio w zlew kuchenny. Zaletą jest nie tylko prostota formy. To sprawia także, że utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 2 =