Wykładzina to bardzo praktyczne pokrycie podłogi, zabezpieczające niejednokrotnie przed szybkim jej zniszczeniem, ale też szybki sposób na odświeżenie pomieszczenia, zmianę wizerunku. Wielu z nas kojarzy wykładzinę po prostu z dywanami, co jest częścią prawdy. Dywany to po prostu jeden z kilku rodzajów, jakie oferują sklepy z wykładzinami. Najpopularniejszym rozróżnieniem wykładzin jest podział na obiektowe oraz domowe. Na czym polega różnica?

Miękkie chodzenie nie tylko w domu

Aby najprościej wytłumaczyć różnicę między wykładziną obiektową i domową, wystarczy przedstawić sposób użytkowania. Podczas gdy dywany domowe narażone są na stąpanie po nich kilku członków rodziny oraz ewentualnie ich gości, wykładzina obiektowa użytkowana jest przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lub kilkaset osób każdego dnia. Znajduje się w przedszkolach, szkołach czy też urzędach lub instytucjach. Wpływa to na proces niszczenia, metody oczyszczania, ale na samym początku produkcję. Każda z nich musi być przecież w inny sposób wyprodukowana, by służyła długo i jednocześnie w dobrym stanie.

Każdy z wymienionych rodzajów posiada własne rozróżnienie klasy użytkowej oraz z jaką intensywnością każdy z nich może być użytkowany. W ramach obu rodzajów wykładzin: domowej oraz obiektowej istnieją cztery takie klasy. Rozpoczynają się od małej intensywności użytkowania do bardzo dużego. W ten sposób można wybrać taki produkt, który najbardziej spełnia naszego oczekiwania nie tylko pod względem wyglądu, ale też trwałości. Wiele z jej rodzajów można znaleźć na https://www.aximo.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =