Zdrowe zęby to ozdoba każdej twarzy. Zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej, brak regularnych wizyt u stomatologa – to wszystko sprawia, że po czasie na zębach zaczyna pojawiać się próchnica. Co zrobić, by nasz uśmiech lśnił każdego dnia? Kto pomoże utrzymać nasze zęby w idealnym stanie?

Stomatologia zachowawcza – regularne przeglądy pomogą zadbać o zdrowe zęby

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć powinniśmy dbać o nasze zęby każdego dnia, by nie dopuścić do pojawienia się ubytków. Regularne mycie zębów z wykorzystaniem odpowiedniej pasty to gwarancja pięknego uśmiechu i świeżego oddechu. Czasami jednak sama higiena nie wystarczy. Nawet najstaranniejsza pielęgnacja zębów nie wyklucza regularnych kontroli u specjalisty. W takim wypadku pomocny okaże się dentysta Poznań Rataje to jedna z dzielnic, gdzie takiego można znaleźć w stolicy Wielkopolski. Regularna wizyta kontrolna na pewno sprawi, że będziemy pod stałą opieką najlepszych specjalistów w swojej branży.

Kontrolowanie stanu zębów jest o tyle ważne, że nawet w przypadku pojawienia się próchnicy, leczenie będzie szybkie, bezbolesne i nie będzie generowało kosztów dodatkowych. Prawdziwy problem pojawia się w momencie, gdy udajemy się do stomatologa zbyt późno. Duża dziura w zębie to zdecydowanie większy problem. W takim przypadku bardzo często nie wystarczy zwykłe borowanie, konieczne staje się leczenie kanałowe, które poprzedzone jest prześwietleniem zęba(RTG). Jest to bardziej skomplikowany zabieg, który dla pacjenta oznacza kilkukrotną wizytę u specjalisty i zdecydowanie większy koszt leczenia. Wybór odpowiedniego specjalisty to podstawa w profilaktyce zębów, która pomoże utrzymać zęby w idealnym stanie na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =