Od czego jest system HR?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System HR to aplikacja, która może być używana do zarządzania zasobami ludzkimi firmy. System HR często zapewnia pracownikom narzędzia do realizacji ich własnych zadań, takich jak planowanie, śledzenie czasu i raportowanie. Może również zawierać informacje o świadczeniach pracowniczych, takich jak plany emerytalne i plany ubezpieczeń zdrowotnych.

System HR jest często podzielony na trzy główne kategorie: systemy śledzenia wnioskodawców (ATS), zarządzanie relacjami z pracownikami (ERM) i systemy zarządzania uczeniem się (LMS).

Systemy śledzenia 

Wnioskodawców są wykorzystywane przez firmy do rekrutacji nowych pracowników i zarządzania procesem ich zatrudniania. Ten rodzaj oprogramowania pozwala firmom umieszczać oferty pracy na swoich stronach internetowych, a następnie śledzić wszystkie aplikacje, które otrzymują od potencjalnych pracowników. ATS powiadomi również menedżerów o otrzymaniu nowych aplikacji, dzięki czemu będą mogli je przejrzeć i zdecydować, z którymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa na każde otwarte stanowisko.

Zarządzanie relacjami z pracownikami

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z pracownikami pozwala firmom utrzymywać kontakt z pracownikami poprzez biuletyny e-mailowe i automatyczne wiadomości o nadchodzących wydarzeniach lub zmianach w polityce lub procedurach. ERM pomaga również firmom utrzymywać kontakt z byłymi pracownikami po ich odejściu z firmy poprzez wysyłanie biuletynów dla absolwentów lub zaproszeń do udziału w corocznych zjazdach lub innych wydarzeniach organizowanych przez byłych kolegów, którzy z czasem utrzymywali ze sobą kontakt.

Systemy zarządzania uczeniem się

Zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom śledzić szkolenia pracowników, w tym poruszane tematy i osoby, które w nich uczestniczyły. Firmy mogą również używać oprogramowania LMS do tworzenia kursów online dla pracowników, co pozwala im na dostęp do materiałów szkoleniowych z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć przyjemny klimat w salonie?
Jak stworzyć przyjemny klimat w salonie?
Salon to pomieszczenie, które w większości domów stanowi ich serce. To tam spędzamy najwięcej czasu, wypoczywając i relaksując się w […]
Jak wygląda masaż kamieniami ?
Jak wygląda masaż kamieniami ?
Masaż kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Jego fundamentalnym elementem jest teoria przepływu energii przez organizm. Według niej w naszym […]
Na czym polega spinning wędkarski?
Na czym polega spinning wędkarski?
Wielka pasja, która jest nie tylko sportem ale i możliwością złapania oddechu na łonie natury. Sposób wędkowania spinningowego jest idealny […]
Ostatnie wpisy
Polecamy