Od czego jest system HR?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System HR to aplikacja, która może być używana do zarządzania zasobami ludzkimi firmy. System HR często zapewnia pracownikom narzędzia do realizacji ich własnych zadań, takich jak planowanie, śledzenie czasu i raportowanie. Może również zawierać informacje o świadczeniach pracowniczych, takich jak plany emerytalne i plany ubezpieczeń zdrowotnych.

System HR jest często podzielony na trzy główne kategorie: systemy śledzenia wnioskodawców (ATS), zarządzanie relacjami z pracownikami (ERM) i systemy zarządzania uczeniem się (LMS).

Systemy śledzenia 

Wnioskodawców są wykorzystywane przez firmy do rekrutacji nowych pracowników i zarządzania procesem ich zatrudniania. Ten rodzaj oprogramowania pozwala firmom umieszczać oferty pracy na swoich stronach internetowych, a następnie śledzić wszystkie aplikacje, które otrzymują od potencjalnych pracowników. ATS powiadomi również menedżerów o otrzymaniu nowych aplikacji, dzięki czemu będą mogli je przejrzeć i zdecydować, z którymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa na każde otwarte stanowisko.

Zarządzanie relacjami z pracownikami

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z pracownikami pozwala firmom utrzymywać kontakt z pracownikami poprzez biuletyny e-mailowe i automatyczne wiadomości o nadchodzących wydarzeniach lub zmianach w polityce lub procedurach. ERM pomaga również firmom utrzymywać kontakt z byłymi pracownikami po ich odejściu z firmy poprzez wysyłanie biuletynów dla absolwentów lub zaproszeń do udziału w corocznych zjazdach lub innych wydarzeniach organizowanych przez byłych kolegów, którzy z czasem utrzymywali ze sobą kontakt.

Systemy zarządzania uczeniem się

Zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom śledzić szkolenia pracowników, w tym poruszane tematy i osoby, które w nich uczestniczyły. Firmy mogą również używać oprogramowania LMS do tworzenia kursów online dla pracowników, co pozwala im na dostęp do materiałów szkoleniowych z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak buduje się drogi asfaltowe?
Jak buduje się drogi asfaltowe?
Drogi asfaltowe są budowane z betonu asfaltowego, który jest połączeniem piasku, żwiru i bitumu (ciężkiego, czarnego oleju). I etap Pierwszym […]
Do jakich prac poszukiwani są cudzoziemcy w Polsce?
Do jakich prac poszukiwani są cudzoziemcy w Polsce?
Do niedawna to kraje zachodniej Europy były celem migrantów zarobkowych, którzy szukali godnej pracy i stałego zatrudnienia. Ta sytuacja uległa […]
Na jakie kwestie szczególnie zwrócić uwagę, przy nabywaniu materiału na opał?
Na jakie kwestie szczególnie zwrócić uwagę, przy nabywaniu materiału na opał?
Gaz, olej węgiel, drewno. To tylko niektóre z dostępnych materiałów opałowych. Różnią się one wieloma parametrami, w tym także ceną. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy