Pierwszym, wyjątkowo ekskluzywnym produktem, dzięki któremu można było zapisywać znaki na papierze, było pióro. I chociaż dzisiaj, wraz ze wzrostem popularności internetu, coraz mniej osób pisze piórem, to wciąż jest ono synonimem luksusu i swojego rodzaju elegancji. W dawnych czasach samo posiadanie tego akcesorium piśmienniczego było nobilitacją. Dziś, osoby używające pióra w jego klasycznej formie, są rzadkością, ale co ciekawe, trend ten powoli wraca do łask!

Kto dzisiaj wykorzystuje pióro i dlaczego?

Można by pomyśleć, że kultowe pióro Parker, którego posiadanie było jeszcze kilkanaście lat temu znakiem lepszego statusu majątkowego, odchodzi do lamusa. Nic bardziej mylnego! Ludzie kultury, sztuki, ale i osoby ceniące tradycję i piękną formę pisma, wracają do niego coraz częściej. Pisanie piórem robi dzisiaj wrażenie, zwraca uwagę i dla wielu jest również zaskoczeniem, co doceniają osoby tworzące korespondencję w ten sposób. Solidne, starannie wykonane akcesorium, trzymane w pewnej dłoni – efekt murowany!

Klasykiem na rynku jest pióro Parker. W latach 20. XX wieku firma ta oferowała rozchwytywane modele piór, wykonane z grawerami i elementami złota oraz ebonitu. To był i nadal jest znak „lepszej klasy”. Dzisiaj z piór korzystają znane osobistości, świat kultury, nauki i sztuki, a na spotkaniach autorskich z kultowymi pisarzami, tak właśnie często podpisują oni książki. Ponadczasowy charakter piór wpływa na ich powrót do mody, ale nie do mainstreamu! Są niejako zarezerwowane dla tych, którzy kochają tradycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =