Sypialnia małego dziecka powinna gwarantować mu zdrowy, spokojny i regenerujący sen. Ważna jest zarówno cisza, jak i odizolowanie od źródeł światła. Niezwykle istotny element higieny snu stanowi też odpowiednia odzież oraz pościel. Najlepiej, aby były one wykonane z naturalnych, delikatnych dla skóry materiałów. To, na czym i pod czym śpi w nocy maluch może w fundamentalny sposób wpływać na jakość wypoczynku. Najbardziej polecane materiały, z jakich powinny być stworzone poszewki, prześcieradła czy poduszki to len, bawełna, bambus, a także jedwab.

Pościel i ubrania dziecięce z lnu – gwarancja owocnego wypoczynku

Wyborem zarówno praktycznym, jak i posiadającym liczne walory zdrowotne jest piżama oraz pościel lniana. Jest on materiałem naturalnym i ekologicznym, posiadającym właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i termoregulacyjne. Piękna, ozdobna pościel dziecięca z falbanką wykonana z lnu nie tylko będzie delikatna dla skóry dziecka, ale też wprowadzi do sypialni niezwykłą atmosferę przytulności.

Sen pod tego typu pościelą jest regenerujący i zdrowy. Len jest także bardzo wytrzymały, można go często prać bez obawy o zniszczenie materiału. Co więcej, taka kołdra jest odporna na osiadanie kurzu i pochłania wilgoć. Naturalne materiały pościelowe to jedna z najlepszych inwestycji w zdrowy sen dziecka. Właściwy wybór sprawi, że maluch położy się do łóżka chętniej i będzie się budził bardziej wypoczęty. Latem uniknie przegrzania, a zimą przemarznięcia. Pościel z lnu przyozdobiona falbankami stanowi także pełne uroku wzbogacenie i upiększenie sypialnianej przestrzeni dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + czternaście =