Zdrowie psychiczne człowieka to bardzo skomplikowana i złożona sprawa. Niektóre choroby układ nerwowego okazują się zbyt poważne, żeby pacjent mógł sobie poradzić w pojedynkę. Najskuteczniejszym sposobem leczenia okazuje się wtedy psychoterapia. W jakich sytuacjach należy z niej skorzystać? 

W których sytuacjach skorzystać z psychoterapii? 

Psychoterapia jest wskazana zwłaszcza w przypadku zaawansowanych chorób psychicznych. Często jest ona wtedy wspomagana lekami. Bardzo powszechnym problemem jest depresja, gdzie pacjentowi ciężko wstać nawet z łóżka. Jest też wskazana przy stanach lękowych czy fobiach społecznych, gdzie osoba odcina się od społeczeństwa. Terapia w niektórych przypadkach może uratować nawet od samobójstwa. Nie trzeba jednak mieć zdiagnozowanej choroby społecznej, żeby skorzystać z terapii. Wystarczy strata kogoś bliskiego, rozwód lub choroba dziecka.  

Z jakich psychoterapii korzystać? 

W zależności od różnych przypadków zaleca się inne formy psychoterapii. Ciekawą jej formą jest psychosomatyka, o której wiele można się dowiedzieć na https://www.psychoterapia.lublin.pl/psychosomatyka/. Stara się ona rozpoznać problemy psychiczne w całościowym ujęciu. Bardzo skuteczną metodą jest terapia poznawczo-behawioralna, gdzie odtwarzane są traumatyczne przeżycia z życia pacjenta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =