Aktywność fizyczna jest ważna dla dzieci z wielu powodów. Pomaga im rozwijać zdrowe kości i mięśnie, sprawia, że są silniejsze i bardziej elastyczne, a także pomaga im nauczyć się czerpać radość z bycia aktywnym.

Poprawia równowagę

Aktywność fizyczna pomaga również dzieciom poprawić równowagę, koordynację, wytrzymałość i siłę. Dzięki temu będą one w stanie lepiej uczestniczyć w sporcie i innych zajęciach fizycznych, które mogą im się podobać w późniejszym okresie życia.

Dzieci, które są aktywne fizycznie mają zazwyczaj mniej problemów z nauką i zachowaniem niż te, które nie są aktywne. Dzieci, które regularnie ćwiczą, mają również lepszą samoocenę i umiejętności społeczne niż te, które nie ćwiczą.

Silne kości i mięśnie

Aktywność fizyczna buduje silne kości i mięśnie. Zwiększa również zdolność organizmu do efektywnego wykorzystania tlenu, co pomaga ludziom osiągać dobre wyniki podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole, jak również podczas zajęć sportowych, takich jak bieganie czy pływanie po szkole lub w weekendy.

Spala kalorie

Aktywność fizyczna może pomóc w kontroli wagi poprzez spalanie dodatkowych kalorii, dzięki czemu spalasz więcej tłuszczu niż przyjmujesz z diety. Jeśli spożywasz więcej kalorii niż Twój organizm zużywa każdego dnia, dodatkowe kalorie są przechowywane w postaci tłuszczu na Twoim ciele – ale regularne ćwiczenia mogą pomóc zapobiec temu zjawisku poprzez spalanie nadmiaru kalorii.

Jeśli szukasz korzystnego rozwiązania, to sala zabaw Wyszków, jest miastem, w którym znajdziesz wiele możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 13 =