Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywność fizyczna jest ważna dla dzieci z wielu powodów. Pomaga im rozwijać zdrowe kości i mięśnie, sprawia, że są silniejsze i bardziej elastyczne, a także pomaga im nauczyć się czerpać radość z bycia aktywnym.

Poprawia równowagę

Aktywność fizyczna pomaga również dzieciom poprawić równowagę, koordynację, wytrzymałość i siłę. Dzięki temu będą one w stanie lepiej uczestniczyć w sporcie i innych zajęciach fizycznych, które mogą im się podobać w późniejszym okresie życia.

Dzieci, które są aktywne fizycznie mają zazwyczaj mniej problemów z nauką i zachowaniem niż te, które nie są aktywne. Dzieci, które regularnie ćwiczą, mają również lepszą samoocenę i umiejętności społeczne niż te, które nie ćwiczą.

Silne kości i mięśnie

Aktywność fizyczna buduje silne kości i mięśnie. Zwiększa również zdolność organizmu do efektywnego wykorzystania tlenu, co pomaga ludziom osiągać dobre wyniki podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole, jak również podczas zajęć sportowych, takich jak bieganie czy pływanie po szkole lub w weekendy.

Spala kalorie

Aktywność fizyczna może pomóc w kontroli wagi poprzez spalanie dodatkowych kalorii, dzięki czemu spalasz więcej tłuszczu niż przyjmujesz z diety. Jeśli spożywasz więcej kalorii niż Twój organizm zużywa każdego dnia, dodatkowe kalorie są przechowywane w postaci tłuszczu na Twoim ciele – ale regularne ćwiczenia mogą pomóc zapobiec temu zjawisku poprzez spalanie nadmiaru kalorii.

Jeśli szukasz korzystnego rozwiązania, to sala zabaw Wyszków, jest miastem, w którym znajdziesz wiele możliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kryzys w małżeństwie – dlaczego warto spróbować terapii dla par?
Kryzys w małżeństwie – dlaczego warto spróbować terapii dla par?
Idealne, zgodne małżeństwa, w których zawsze panuje harmonia istnieją jedynie w filmach romantycznych, bowiem w codziennym, realistycznym życiu dosyć często […]
Jak dbać o włosy?
Jak dbać o włosy?
Pielęgnacja włosów jest ważnym elementem higieny każdego dnia. Na początku warto jest przede wszystkim poznać nasze włosy. Czy są porowate, […]
Wybierając sukienkę komunijną, co należy wziąć pod uwagę?
Wybierając sukienkę komunijną, co należy wziąć pod uwagę?
Wybór sukienki komunijnej to radosne wydarzenie w życiu młodej dziewczyny. Jest to ważny kamień milowy dla niej i jej rodziny, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy