Podolog, jeszcze niedawno całkiem nieznany w naszym kraju zawód. Obecnie, zwłaszcza w dużych miastach, bardzo często możemy natknąć się na gabinety podologiczne. Czym zajmuje się podolog? Kiedy się do niego udać, a kiedy do kosmetyczki? 

Specjalista od stóp

Podolog zajmuje się stopami, w odróżnieniu od osób pracujących w gabinetach kosmetycznych i zajmujących się głównie estetyką, czyli kosmetyczki, pedicurzystki czy kosmetologa. Jest on specjalistą od medycznej pielęgnacji stóp. Do jego zadań należy przede wszystkim leczenie chorób paznokci i stóp, a także zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego warto udać się do gabinetu podologicznego, gdy odczuwamy ból z powodu np. halluksów, brodawki, grzybicy, stopy cukrzycowej, wrastających paznokci. Odpowiednie leczenie chroni nasze stopy przed pogłębianiem się schorzenia. Można w sposób profesjonalny zadbać o swoje stopy i paznokcie, warto wybrać ofertę renomowanego gabinetu podologicznego: https://fizjomedicar.pl/podologia-i-wkladki-ortopedyczne/podolog-warszawa/.

Diagnoza to podstawa

Nie każdy posiada wiedzę, dotyczącą chorób stóp oraz tego jaki wpływ na stopy mają choroby ogólnoustrojowe, z tego powodu każdy pacjent powinien zostać prawidłowo zdiagnozowany. Pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym to rozmowa i szczegółowy wywiad zebrany przez podologa. Należy spodziewać się pytań o dolegliwości bólowe odczuwane w stopach, przebyte urazy, operacje, uprawiane sporty, noszone obuwie i co istotne – choroby przewlekłe. Podolog zapyta również o dotychczasowe leczenie, również o zastosowane tzw. domowe lub niekonwencjonalne metody leczenia. Wizyta u tego specjalisty z pewnością zmniejszy odczuwane dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 6 =