Konopie tak naprawdę dopiero niedawno zyskały ogromną popularność. Powód nie jest błahy. Konopie można wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie i wytwarzać z niej duże ilości potrzebnych nam produktów. To niesamowite do czego można wykorzystać tę jedną roślinę.

Olej

Jednym z ważniejszych zastosowań jest wykorzystanie konopi do produkcji oleju. Najpopularniejszy jest olej konopny 5%. Stanowi on naturalny suplement diety i wykazuje szerokie spektrum zastosowań terapeutycznych. Dlatego też bardzo często uprawy konopi są prowadzone w sposób ekologiczny.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że olej stanowi około 30% składników ziarna konopnego. Jest dość podobny pod względem swoich właściwości do oleju lnianego. Wykorzystuje się go jako olej oświetleniowy, ale również jako składnik farby drukarskiej czy też surowiec w produkcji kosmetyków.

CBD

W konopiach występuje związek chemiczny cbd, czyli kannabidiol. Jest to związek, który z około 480 związków znajdujących się w konopiach, posiada najsilniejsze właściwości zdrowotne. Nie jest to związek psychoaktywny. Ludzki organizm bardzo dobrze go przyswaja, a przedawkowanie go jest wręcz niemożliwe. Cbd nie powoduje skutków ubocznych, nie odurza i nie uzależnia. Wykorzystuje się go coraz powszechniej na przykład produkując świece cbd. Są one często wykorzystywane przy masażu, ponieważ mają działanie rozluźniające i pomagają odprężać się naszemu ciału. Dodatkowo takie świece działają często przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Warto je więc stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + trzy =