Chcesz zmienić charakter swojego wnętrza? Nie potrzebujesz gruntownego remontu. Wystarczy że zaopatrzysz się w odpowiednie dodatki. Drobne detale tekstylne sprawią, że wnętrze nabierze pożądanego przez nas charakteru. Dzięki nim odświeżysz wnętrze i przygotujesz je na nadejście nowego sezonu.

Stylowy wypoczynek

Trudno wyobrazić sobie salon czy sypialnię bez poduszek, koców i pledów. Szczególnie ważnym elementem tej układanki są poduszki ozdobne, które w różnych wariantach są dostępne na https://www.edomator.pl/pol_m_Meble_Tekstylia_Poduszki-ozdobne-422.html. Jak dobrać ich kolor do pozostałych elementów wnętrza? Możemy to zrobić na różne sposoby. Wybranie poduszek w mocnych, energetycznych kolorach, kontrastujących z kolorem kanapy czy innych ozdób, nada naszym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Natomiast wybierając kolory dopełniające, zbudujemy harmonijną i stonowaną stylizację. Ciekawy efekt można uzyskać wykorzystując fakturę materiałów i dopasowując ją na przykład do pory roku. 

Kolejnym elementem, istotnym szczególnie jesienią i zimą, są koce. W ich przypadku powinniśmy skupić się przede wszystkim na materiale z jakiego zostały wykonane. Naturalne tworzywa (wełna, bawełna) zapewniają największy komfort termiczny, niestety są mniej trwałe od syntetycznych (poliester, akryl). W kolejnym kroku powinniśmy skupić się na jego dopasowaniu do wnętrza, biorąc pod uwagę nie tylko kolor ale i rodzaj splotu. Idealnie jeśli koc jest nie tylko miękki i ciepły, ale jest też elementem dekoracyjnym.

W tworzeniu własnej aranżacji masz niezliczoną liczbę możliwości. Możesz zdecydować się na wybór wiodącego koloru lub deseniu. Możesz również wprowadzić kontrolowany misz–masz, bawiąc się fakturami i wzorami, łącząc je w nieoczywisty sposób. Wystarczy odrobina inspiracji i odwagi by całkowicie odmienić swoje wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 8 =