Jakie sprzęt powinni mieć drogowcy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca drogowców jest dla nas wszystkich bardzo ważna, nawet jeżeli nie doceniamy tej profesji. Tymczasem bez nich bezpieczeństwo na drogach nie byłoby możliwe do osiągnięcia, nie byłoby bowiem znaków drogowych, wysepek, przejść dla pieszych, linii na asfalcie i tak dalej. Sprawdźmy więc jakie prace na drogach najczęściej wykonują drogowcy i jaki sprzęt do tych prac jest im najbardziej potrzebny.

Sprzęt do pracy na drogach

Najważniejszym urządzeniem, jakim posługują się drogowcy, to maszyna do odmalowywania linii na asfalcie. Linie z czasem blakną i przestają być dobrze widoczne, trzeba więc malować je na nowo. Przy okazji wprowadza się niezbędne korekty układu drogowego, nowe pasy ruchu i tak dalej.

W czasie takich prac niezbędne są także zabezpieczenia drogowe, które umożliwiają bezpieczną pracę. Mowa tutaj między innymi o plastikowych barierkach, specjalnym oznakowaniu mówiącym o pracach na drodze i tym podobnych. Bez takiego zestawu na samochodzie, drogowcy nigdy nie wyruszają ze swojej bazy do jakichkolwiek prac.

Drogowcy montują na naszych drogach również różnego rodzaju zabezpieczenia stałe. Są to między innymi wysepki dla pieszych, lub wysepki rozgraniczające pasy ruchu. Dzięki temu przechodzenie przez jezdnię jest łatwiejsze, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych można oddalić od siebie ruch potoków pojazdów.

Bardzo często dziś montuje się także różnego rodzaju separatory, by wyodrębnić choćby pasy dla komunikacji miejskiej. Prym wiedzie tutaj separator drogowy plastikowy, ponieważ nawet w razie najechania na niego nie występuje niebezpieczeństwo utraty panowania nad autem czy przebicia opony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do wyprawy na ryby?
Jak przygotować się do wyprawy na ryby?
Wędkarstwo jest bardzo popularną formą wypoczynku na świeżym powietrzu. Wielu ją uprawia dla dreszczyku emocji, jaki towarzyszy holowaniu dużych okazów […]
Jak zbudowany i zaprojektowany powinien być taras, aby komfortowo się na nim spędzało czas?
Jak zbudowany i zaprojektowany powinien być taras, aby komfortowo się na nim spędzało czas?
Taras to wyjątkowe miejsce, które znajduje się przy wyjściu z domu i służy głównie do odpoczynku. Aby czerpać z niego […]
Kiedy klimatyzację należy oddać do serwisu?
Kiedy klimatyzację należy oddać do serwisu?
Regularne serwisowanie klimatyzatora należy zaplanować odpowiednio wcześnie, przed wystąpieniem problemów, aby działał on niezawodnie przez cały sezon i oszczędzał pieniądze. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy