Nakrycia głowy dla niemowląt cechować się winny nie tylko dopasowaniem do aktualnego rozmiaru głowy malucha, ale i być dla niego komfortowe i wygodne. Zachowanie ciepłoty wewnątrz również jest niezmiernie ważne – zwłaszcza podczas deszczowych i chłodniejszych dni. Niemowlak nie posiada jeszcze odpowiednio wysokiej odporności organizmu, dlatego należy go chronić podwójnie.

Czapki dla niemowląt – ogromny wybór

W kategorii czapek niemowlęcych wybierać możemy pośród różnorodnych form dostępnych na https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/menu/czapki/jesienne-961.html. Mianowicie, jednymi z najczęściej kupowanych są: standardowe czapki, kapelusiki, chusty oraz czapki z daszkiem. Jak wiadomo, nie każda z nich właściwa będzie na daną porę roku – z racji tego, iż to właśnie przez głowę ucieka największa ilość ciepła z naszego ciała powinna być ona szczelnie zabezpieczona.

Wygoda i ciepło

Aby nakrycie głowy spełniało swoje zadanie musi być przede wszystkim dobrze dopasowane pod względem rozmiaru. Przed zakupem należy niemowlakowi zmierzyć główkę i na podstawie wyników dobrać nakrycie głowy. Czapki niemowlęce charakteryzować muszą się dużą wygodą oraz ciepłem, jakie dają. Unikajmy jednak sytuacji, w których maluch ma założoną czapkę w pomieszczeniach – u dziecka może bardzo łatwo wtedy dojść do przegrzania i po wyjściu na zewnątrz dojść może do jego przeziębienia. Zadaniem czapki jest też dobre przyleganie do główki, jednak nie popadajmy i w tym przypadku w skrajności – zbyt ciasne nakrycie głowy będzie nie tylko niewygodne dla malucha, ale i bolesne. Przez co nakładanie czapki kojarzyć będzie mu się z czymś złym i nieprzyjemnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 10 =