Być może wiesz, co należy jeść, aby schudnąć lub zyskać mięśnie, ale jak upewnić się, że spożywasz odpowiednie pokarmy?

Dieta i odżywianie to dwa słowa, które często są mylone. Odżywianie to proces przyjmowania pokarmów i wchłaniania składników odżywczych. Słowo dieta ma znacznie szersze znaczenie i odnosi się do żywności, którą spożywasz. Jednak słowo dieta odnosi się również do tego, co pijesz i wszelkich suplementów, które przyjmujesz oprócz codziennych posiłków.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta to taka, która dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych dla dobrego zdrowia. Dobrze zbilansowana dieta zawiera owoce, warzywa, ziarna, produkty mleczne i mięso. Zrównoważona dieta zawiera również tłuszcze, węglowodany i białka. Te trzy składniki odżywcze zapewniają energię dla komórek Twojego ciała, jak również inne funkcje, takie jak wzrost i naprawa tkanek.

Odpowiednie składniki odżywcze

Składniki odżywcze to organiczne lub nieorganiczne substancje znajdujące się w żywności, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Obejmują one witaminy, minerały, węglowodany, tłuszcze i białka (które są nazywane makroskładnikami). Mikroelementy to pierwiastki śladowe, które pomagają w procesach metabolicznych, ale nie dostarczają energii bezpośrednio do komórek; należą do nich żelazo, jod i cynk (by wymienić tylko kilka).

Jeśli chcesz skorzystać z diety dopasowanej do Twoich potrzeb, to koniecznie odwiedź stronę internetową i poznaj szczegóły: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dwa =